На сьогодні левову частку електроенергії Закарпаття отримує з Бурштинської ТЕС в межах т.з. «Бурштинського острова». Теплові електростанції є потужним джерелом викидів шкідливих хімічних речовин у атмосферу, які пануючі вітри розносять на сотні кілометрів. У підсумку місто Бурштин одне з найзабрудненіших міст України. Це доводить і оприлюднений цими днями оновлений список Топ-100 шкідливих для навколишнього середовища підприємств, який оприлюднило Міністерство екології.
Бурштинська ТЕС з показником забруднення атмосферного повітря в 168 тис. тонн на рік, поступилася тільки підприємствам АрселорМіттал Кривий Ріг (273 тис. тонн) та ММК ім. Ілліча (178 тис. тонн).
До слова, усього у рік Закарпатська область споживає близько 1,7 млрд. кВт. год. енергії, а виробіток об’єктів енергетики краю складає всього 0,14 млрд. кВт. год., або близько 8% від потреби. Натомість ефективне використання потенціалу відновлюваних джерел енергії дозволить Закарпаттю виробляти значно більшу кількість власної «зеленої» енергії без шкоди для довкілля.

