Консорціум голландських компаній реалізує пілотний проект сонячної електростанції, що дрейфує в Північному морі, в найближчі три роки з використанням стандартних сонячних панелей. Консорціум розраховує, що станція у відкритому морі буде на 15% ефективніше існуючих установок, пише PV Magazine.
Голландський стартап Oceans of Energy, що спеціалізується на розробці плавучих систем з виробництва відновлюваної електроенергії, об\’єднався з п\’ятьма великими компаніями, щоб побудувати першу в світі сонячну електростанцію, що дрейфує у відкритому морі. «Такі електростанції вже працюють на водоймах в материковій частині різних країн. Але на море їх ніхто не будував – це надзвичайно важке завдання. Доводиться мати справу з величезними хвилями і іншими руйнівними силами природи. Однак, ми переконані, що об\’єднавши свої знання і досвід, впораємося з цим проектом », – розповів голова Oceans of Energy Аллард ван Хоекен.
За попередніми розрахунками, плавуча електростанція буде на 15% ефективніше існуючих установок. Вибирати найбільш підходячі сонячні модулі буде Центр досліджень енергетики Нідерландів (ECN). Його фахівці вважають, що для проекту можна використовувати стандартні сонячні панелі, які працюють і на наземних сонячних станціях. «Подивимося, як вони поведуть себе в морській воді і в несприятливих погодних умовах», – зазначив представник ECN Ян Кроон.
Представники консорціуму підкреслюють, що плавучу сонячну електростанцію можна встановити прямо між морськими вітровими турбінами. Там більш спокійні хвилі і вже проведені всі лінії електропередачі. У найближчі три роки консорціум буде працювати над прототипом за фінансової підтримки державного Агентства підприємництва Нідерландів. А Утрехтський університет надасть стартапу матеріали своїх досліджень.