Що це за операція.
Операцію на водянці яєчка називають гідроцелектомією. Вона передбачає розсічення тканин калитки, діставання до вагінальної оболонки та відкачування рідини. Накопичення рідини у одному або обох яєчках може бути обумовлене запальними захворюваннями статевих органів, порушеннями ембріонального розвитку, невдалими операціями.
У будь-якому випадку розвиток гідроцеле призводить до збільшення яєчка, що доставляє чоловікові очевидний дискомфорт. Рухова активність супроводжується болем, ускладняється здійснення статевого акту. В подальшому можуть розвинутись застійні процеси, а це призводить до порушень вироблення сперми та навіть до безпліддя. Для уникнення ускладнень потрібно відразу звернутися до лікаря для проходження діагностики та призначення операції.
Як підготуватись до оперативного втручання
Консервативні методики лікування водянки яєчка не застосовуються, тому пацієнту слід готуватись до операції. Підготовка передбачає проведення наступних дій:
1. візуальне обстеження калитки;
2. аналіз скарг пацієнта та дослідження історії хвороб статевих органів;
3. призначення додаткових досліджень – УЗД, діафаноскопії за необхідністю;
4. перехід на полегшений раціон харчування за декілька днів до хірургічного втручання.
Залежно від стану пацієнта, розмірів водянки та стадії розвитку розробляється індивідуальний лікувальний план, підбирається техніка проведення операції. В сучасних умовах немає потреби серйозно травмувати яєчка та робити великі розтини тканин. Тому після операції чоловік може швидко відновитись та повернутись до повноцінного інтимного життя.
Як проходить операція на водянці
Гідроцеле розташовується у оболонках яєчка, тому щоб дістатись до неї хірург проводить наступні маніпуляції:
• розсічення тканин калитки для того щоб дістатись до вагінальної оболонки яєчка;
• виокремлення ураженого водянкою яєчка та безпосереднє виявлення патології;
• акуратне проколювання гідроцеле для видалення накопиченої серозної рідини;
• вивертання оболонки з ушиванням позаду яєчка або видалення розсічених фрагментів залежно від обраної техніки.
Операція на водянці яєчка не потребує тривалого перебування пацієнта у стаціонарі. Чоловік може відновлюватись вдома, попередньо отримавши вказівки від лікаря. Протягом 14 днів необхідно утримуватись від активних занять спортом, статевих актів, купання у відкритих водоймах, приймання ванної. Такі обмеження потрібні для ефективного загоєння калитки та яєчка, відсутності ускладнень. Краще потерпіти, щоб швидше повернутись до звичного життя та насолоджуватись ним.
Джерело: сайт bilyak.com.ua