Вхiд на сайт
Авторизацiя

Юстиція Закарпаття інформує

Юстиція Закарпаття інформує


12 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» (далі – Закон № 2255), направлений на врегулювання певних відносин у сферах державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, удосконалення механізмів захисту прав в Україні.

З-поміж іншого Законом № 2255 внесено зміни до пункту 6 частини першої статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію), яким визначені вимоги до оформлення рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для проведення державної реєстрації, зокрема громадського формування.

Відповідно до п.3. ч.1 ст.1 закону про реєстрацію, громадські формування - політичні партії, структурні утворення політичних партій, громадські об’єднання, місцеві осередки громадського об’єднання із статусом юридичної особи, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілки, передбачені статутом профспілки та їх об’єднання, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, постійно діючі третейські суди, організації роботодавців, їх об’єднання, відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, представництва, філії іноземних благодійних організацій;

З урахуванням внесених змін, рішення уповноваженого органу управління юридичної особи – громадського формування повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству. Справжність підписів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи нотаріально засвідчується з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.

Зазначена норма наразі поширюється не лише рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подавалася для державної реєстрації, пов’язаних зі зміною керівника, найменування, затвердження нової редакції статуту юридичної особи тощо, а й на всі інші рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що мають наслідком проведення реєстраційних дій, наприклад: щодо припинення юридичної особи – громадського формування; про затвердження персонального складу комісії з припинення юридичної особи – громадського формування, тощо.

Проте, згідно ст..15 Закону про реєстрацію, оформлення рішення юридичної особи в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію змін до відомостей, зокрема, про, громадське об’єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Справжність підписів на рішенні, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі, нотаріально засвідчується лише у разі наявності такої вимоги в установчих документах відповідного громадського об’єднання.

Начальник відділу державної реєстрації
друкованих засобів масової інформації та громадських
формувань у Закарпатській області Управління
державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального
управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ)
Олександр ГОРЗОВ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
КОММЕНТАРI (1)
Пользователь offline Станислава Молчанова 27 березня 2024 11:11
Не нравится 0 Нравится
Коли маєш справу з великою кількістю документації, де потрібно поставити свій підпис, краще отримати КЕП. Електронний підпис КЕП від «Вчасно.КЕП» доступний юридичним, фізичним особам, ФОП. Значно спрощує процедуру передачі документів, бо підписати їх можна віддалено, без присутності. На сайті можете спробувати, як це працює на практиці.
Цитировать          1
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: