back to top
spot_img
3.9 C
London
додомуОстанні новиниЯкий мастихін обрати і для чого його використовувати

Який мастихін обрати і для чого його використовувати

Який мастихін обрати і для чого його використовувати

Мастихін — інструмент, який використовують художники як для змішування фарб на палітрі, так і для роботи з олійними фарбами та акрилом. Він допомагає створювати великі яскраві форми та об\’ємні динамічні мазки. Картини, написані за допомогою мастихіну, приваблюють глибиною, насиченими кольорами, а також складними, виразними фактурами.

На що звернути увагу при виборі мастихіну

Від вибору мастихіну залежить те, наскільки ви будете задоволені результатом роботи. Інструмент має бути зручним, щоб нічого не відволікало від творчого процесу.

Щоб обрати якісний мастихін, треба знати, яким він має бути:

• лезо повинно легко згинатися при натиску і швидко повертатися в зворотнє положення;
• ручка мастихіну повинна добре сидіти у руці, на її поверхні не повинно бути дефектів;
• лезо та ручка мають бути з’єднані нерухомо, щоб легко можна було контролювати мазок.

Як використовувати мастихін

Художніх технік, які передбачають використання мастихіну, багато. Під час написання картин митці імпровізують, вигадуючі свої фірмові прийоми. Опановувати малювання мастихіном починають з вивчення основних технік, які найчастіше використовуються в живописі.

1. Широкі пастозні мазки

Такі мазки виконуються площиною мастихіну. Їх форма залежить від того, якого виду інструмент використовується: ромбовидний, овальний, прямокутний чи якійсь іншій.

2. Об\’ємні точкові мазки

Виконуються такі мазки кінчиком мастихіну. Іноді в такій техниці пишуть всю картину, а іноді цим способом пропрацьовують деякі деталі, наприклад, відблиски, листя.

3. Продряпування шару фарби

Ця техніка передбачає продряпування шару фарби гострим кінчиком мастихіну або боковою стороною його леза. За допомогою такого підходу можна зобразити тонкі гілки дерев або трави.

Під знятою мастихіном фарбою проглядається світле полотно – це дозволяє зображати світлі найтонші лінії простим прошкрябуванням. Можна знімати фарбу широкою боковою стороною мастихіну, щоб утворювались широкі просвіти. При наявності нижнього шару підмальовку ці просвіти можуть мати не тільки світле забарвлення, а й глибокий складний колір.

4. Створення рельєфних ліній

Утворюються такі лінії за допомогою поздовжніх рухів площиною мастихіну. Такі лінії можуть згинатися, мати різну товщину, ширину. Художники, які пишуть в такій техніці, можуть не використовують пензлі і навіть найдрібніші деталі опрацьовуються лезом мастихіну.

Останні новини:

До теми: