Вхiд на сайт
Авторизацiя

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботі

Кабінет міністрів ухвалив рішення про продовження карантину до 22 травня, але з 11 травня знімають деякі обмеження. Зокрема з 11 травня відкриють салони краси та перукарні, дозволять працювати закладам громадського харчування, літнім майданчикам кафе та ресторанів, стоматологічним кабінетам, сервісам побутової техніки.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботі

"Закарпатський кореспондент" розпитав у представників ужгородського бізнесу про їхні плани щодо виходу з карантину, зміни в організації робочого процесу та основні очікування від роботи.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіІгор Кочут, співзасновник ювелірного бренду «Kochut»

Ювелірна продукція – це не товар першої необхідності, особливо в час карантину, коли багато хто сидить удома, дехто втратив роботу і заробіток. Період карантину був періодом помітного спаду в нашому бізнесі, але він був короткостроковим, і вже близько тижня-двох усе налагоджується і нормалізовується.
Ми не підтримуємо обмежень, запроваджених владою. На мою думку, це сезонний грип, сезонна пневмонія. Напевно, якби робили тести не на наявність коронавірусу, а на наявність антитіл до нього, виявилося б, що половина населення вже перехворіла. Коронавірус – це зараз найдорожчий бренд, який хтось точно націлено розкрутив, аби залякати людей, але серйозної небезпеки це захворювання не несе.
Звісно, я слідкую за тим, які обмеження вводяться владою. Можливо, ці заходи справді допомогли сповільнити розповсюдження цього примарного і незрозумілого вірусу.
У нас на виробництві та в офісі ми також ввели певні правила – ходити на роботу в масці, не вітатися за руку, дотримуватися соціальної дистанції. Також ми працювали за скороченим графіком, але в іншому на роботу карантин не вплинув.
Влада не змогла організувати нормальний контроль за дотриманням правил і обмежень. Зараз цей карантин більше нагадує цирк – багато кафе повідкривались, купа машин по вулицях, місце для паркування знайти важко. Здається, людям самим набридло сидіти на карантині, і вони вирішили, що досить.
Думаю, після карантину все відновиться досить швидко, всі працюватимуть з більшим натхненням, тому результат буде навіть кращим, ніж до. Мені самому цікаво, скільки часу нам на це знадобиться. А взагалі цей неочікуваний карантин наштовхує на думки про використання всіх шансів, про диверсифікацію своїх можливостей. Без сумніву для бізнесу це дуже хороший урок і досвід.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіНаталія Смага, кондитерська "Smagolino"

Оскільки ми займаємося виробництвом та реалізацією дизайнерських тортів, різноманітних тістечок та десертів, основна маса наших замовлень пов’язана з відзначенням свят, святкуванням Днів народжень, обслуговуванням весіль чи інших урочистих подій. Цілком очевидно, що введення карантину внесло відчутні корективи й у нашу діяльність. Втім, дуже важливо, що ми не зупинилися. Люди не перестали святкувати, а змінили формат – зазвичай у сімейному колі, без гучних вечірок та гостей. Саме тому, у більшій мірі, замовлення обмежуються тематичним солодким сюрпризом невеликих розмірів. Хоча нерідко постійні клієнти замовляють улюблені смаколики й без приводу, аби потішити себе та своїх рідних на карантині.

Запроваджені владою обмеження, безумовно, вплинули на життя кожного. Однак розуміння того, що вони зараз діють по всьому світу і поки що залишаються єдиною зброєю проти вірусу, дає сили та терпіння чекати та сподіватися на краще.
Попереду важкий шлях виходу з цієї кризи. Для багатьох бізнесів це стане питанням «життя і смерті», переформатування та рішучих змін, а, сподіваюсь, для когось й новою злітною смугою.
Безумовно, цей рік та його наслідки будуть важкими. Та ми віримо у все найкраще.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіМирослава Мучичка, власниця кав'ярні "Чічка"

Я з самого початку підтримала впровадження карантину і закриття закладів, хоч і було зрозуміло, що це буде важкий період для нас. Та все ж таки збереження людського життя і здоров'я - це головне, і ми готові були потерпіти деякий час. З іншого боку, коли зустрічала в соцмережах повідомлення про порушників карантину серед громадян і власників бізнесу, брала злість, адже такі заходи впроваджені для всіх однаково, і це повинно контролюватися правоохоронними органами та місцевою владою.

Зараз ми готові до відкриття і обслуговування відвідувачів на виніс, звісно, з дотриманням усіх протиепідемічних правил. Наш заклад має велику терасу, тому за це я спокійна. Щоправда, мене не покидає відчуття тривоги, як воно все буде. По-перше, я маю сумніви, чи дотримуватимуться самі відвідувачі усіх правил, адже не раз була свідком порушення соціальної дистанції. Є багато людей, які вважають, що коронавірус - це міф, і вони, на жаль, наражатимуть на небезпеку інших, ну, а якщо це траплятиметься у нас у закладі, то й по суті підставлятимуть нас. По-друге, я розумію, що так, як до карантину, буде не скоро.

Все-таки кав'ярня - це насамперед спілкування за чашкою кави, ділові зустрічі, побачення. А зараз це все під забороною фактично, отже, прямо вплине на наші прибутки. Але краще вже працювати хоч якось і пристосовуватись до нових реалій, чи не так?

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіАнастасія Вигівська, власниця студії "Face Lab"

Під час карантину, згідно введених обмежень та заборон, змушені були зачинити двері для відвідувачів студії . Робилися доставки онлайн та офлайн певних наборів по догляду, косметичних засобів. Проводилися корисні прямі ефіри в соціальних мережах на актуальні теми.

Ми підтримуємо усі заходи, впроваджені владою для боротьби з пандемією. Виходили з дому з масками, рукавичками, санітайзерами. У мене особисто не було повної ізоляції весь цей період, так як були невеличкі прогулянки, виходи в супермаркет, на пошту. Але намагалася ні з ким не контактувати.

За моїми спостереженнями, карантин працює, у супермаркетах був встановлений контроль, в більшості відвідувачі дотримувалися вимог про дистанцію та особистий захист.

На мою думку, бізнес просто повинен відновитися після пандемії. Все зміниться, багато хто з нас змінить свої стандартні звички. Не всі зможуть собі дозволити те, що й раніше, не всі сміливо побіжать в салони краси. Думаю, піде багато часу на відновлення роботи до звичного режиму.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіНаталія Стукаліна, співвласниця кафе-бутіка "Botanifique"

Наш бізнес відноситься до сфери кав'ярень, а також до сфери краси. Ми пропонуємо клієнтам кавові напої, різноманітні чаї, фреші, смузі-боули, лимонади, здорові сніданки, десерти, а також натуральну випічку, безглютенові тістечка. Окрім цього, всього в нашому бутику ми даруємо задоволення жінкам і чоловікам, спробувавши нашу косметичну продукцію ізраільського бренду "Botanifique". В асортименті продукції є декілька лінійок по догляду за шкірою обличчя. Також є засоби по догляду за тілом та волоссям.

Карантин, на жаль, обмежив можливості нашого функціонування. Ми максимально перейшли на онлайн-режим, і то тільки в частині косметичної продукції. Соціальні мережі, наш сайт та реклама - це все, що на час карантину можемо запропонувати клієнтам.
Звісно, ми притримуємося всіх обмежень введених владою. Хоча дається це нелегко.

Можливо, впроваджених заходів було би достатньо, якби їх притримувалися усі без винятку. Трохи неприємно, що саме сфера послуг є найбільш вразливою. І вважаю, що несправедливо те, що багато структур та закладів продовжували працювати впродовж усього карантину, і скупчення людей особливо ніхто не контролював.

Після карантину буде несолодко, і потрібно буде багато часу, щоб відновити свій ритм і обсяг роботи. Людям треба буде звикнути до звичайного ритму життя і знов повірити в якусь безпеку. Я дуже надіюсь, що всім вдасться відновитися, але це питання часу. Коли це станеться?! Переформатовуватися, напевно, треба буде в єдиному, - в усіх закладах зробити доступними антисептики і засоби гігієни, а це додаткові затрати.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіВадим Попович, директор "Закарпатполітех"

Наш бізнес - це інжінірінгова компанія, авторизований сервісний центр провідних виробників електроніки. Ми займаємося створенням та підтримкою мереж та інформаційних систем підприємств, а також системами збору данних та керування виробництвом, автоматизацією та контролем, системами відеоспостереження та безпеки, IP-телефонією та іншими суміжними напрямки.

Звісно, підтримуємо обмеження, впроваджені владою, але в той же час робимо спроби працювати для утримання підприємства в робочому стані.

Оскільки подібна ситуація зустрічається вперше, то поки що не можу відповісти на питання, як буде після карантину. Час покаже. Але думаю, буде важко. Попереднього рівня зможемо досягнути тільки за рік. Світ стане іншим, звісно, потрібно змінюватись і бізнесу.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіГалина Чепара, власниця кав'ярні і кондитерської "Dessert Uzhgorod"

Як виявилося, такий популярний на Закарпатті бізнес, як маленькі кав'ярні і кондитерські, є чи не найбільш вразливим у ситуації, що склалася. Звісно, людське життя безцінне, тому ми з розумінням поставилися до усіх обмежень, впроваджених владою.

Хотілося б ще на практиці впевнитись, що правила одні для всіх, адже не раз помічала відчинені кафе, для яких, здається, карантину не існувало. Зараз ми ввели додаткові заходи безпеки для наших працівників та відвідувачів, переформатовуємо роботу на новий лад - кондитерська працюватиме під особисті замовлення і на виніс.

Впевнена, що пристосуватись до нових умов буде складно і навряд чи скоро все налагодиться. Але ми готові змінюватися і розвиватися заради добробуту наших гостей.

Вихід із карантину: бізнесмени Ужгорода розповіли про плани та зміни в роботіМаріанна Попелич, церемоніймейстр

Під час карантину весільних церемоній не було, як і взагалі весіль, оскільки більша частина того періоду припала на час Великого посту, а закарпатці рідко одружуються у піст. Тому з цим, якщо можна так сказати, нам навіть пощастило. Але травневі записи уже переносять на кінець літа та осінь. Поки що травень у всіх весільників – глухий місяць.

Звичайно, я за обмеження і тішуся, що в Україні так швидко ввели карантин і що більшість людей його таки дотримувалися. Моя сім’я залишалась удома, я навіть з батьками не контактувала. Вважаю, що все правильно, і якби обмежувальні заходи не ввели, ми б, цілком імовірно, повторили сценарій країн, які найбільше постраждали від пандемії. Знаю, що багато хто вважає коронавірус вигадкою і вірить у теорії змови, але я за обмеження, які збережуть безцінне людське здоров’я.

Звісно, пандемія значною мірою вплинула на весільний бізнес, і потрібен певний час на відновлення. Це особливо вплине на фотографів, які мають замовлення на весільні зйомки в інших країнах, адже неясно, коли відкриють кордони. Думаю, більше людей влаштовуватимуть весілля до 50-70 гостей (залежно, якими групами буде дозволено збиратись). Таким чином можуть змінитися і самі весільні традиції на Закарпатті, адже люди віддаватимуть перевагу організації маленьких родинних свят на противагу великим гучним весіллям на 300-500 людей. Сподіваюся, що ця ситуація скоро стане для нас неприємним спогадом, про який ми хотітимемо якнайшвидше забути.

"Закарпатський кореспондент"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: