Вербна неділя у 2019 році відзначається на 21 квітня, водночас з днем другого туру виборів президента України. Що можна і що не можна робити на Вербну неділю – читайте на Радіо МАКСИМУМ!
Вербна неділя 2019 припадає на 21 квітня, а її дата щороку змінюється, залежно від Великого посту. Відомо, що православні християни відзначають це свято кожної 6-ї неділі посту. Віряни йдуть до церкви, щоб освятити гілочки верби, що замінюють пальмові гілки, якими зустрічали Христа у Єрусалимі перед розп\’яттям. Звідси походить назва свята – Вербна неділя.
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ:
Вербна неділя має не лише чимало традицій, а й стільки ж заборон. Однією із найпоширеніших для всіх церковних свят є заборона на прибирання вдома, а також важку фізичну працю.
У Вербну неділю не може займатись шиттям, вишиванням, пранням, а також звичайними домашніми клопотами.
Не можна також вживати нецензурну лайку, конфліктувати з людьми навколо. Також навіть погані думки у цей день притягувались, тому краще нікому не бажати зла, а також не думати про негатив.
У день Вербної неділі жінкам забороняли розчісуватися та заплітати коси, адже це могло прикликати до домівки біду та нещастя.
Не можна зривати гілочки верби поблизу кладовищ, а також з дерев, у яких є дупло або ж гніздо.
Краще не влаштовувати гучних святкувань та гулянок, а також уникати надто великих компаній та зустрічей.
Краще уникати куховарення та підготувати всі страви завчасно. Це ж стосується у чистоти у помешканні, адже Вербну неділю варто відзначати у порядку.
Не варто надто перегинати з трапезою, адже їжа у цей день повинна бути скромною та пісною.
Священики радять зменшити час перебування за технікою, а також уникати подій та зустрічей, які можуть викликати у вас негативні емоції. Відтак, у народі забороняють відвідувати цвинтарі у цей день.
Не можна також виганяти худобу та тварин на вулицю, якщо погода не надто хороша для прогулянки.
ЩО РОБИТИ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ:
Прийти до церкви та освятити гілочки верби, які упродовж року приноситимуть добробут та щастя в родину.
Можна садити кімнатні рослини, адже вони будуть гарно рости увесь рік.
Помолитись не лише у храмі, а й перед сном, щоб Бог дав міцне здоров\’я для всієї сім\’ї.
Якомога більше думати про хороше та допомагати всім, хто цього потребує.