Біологи б\’ють на сполох – відомий сквер з екзотичними деревами, заснований ще у 1895 році, з кожним роком втрачає свої унікальні рослини і туристичну привабливість
Середній вік дерев ужгородського дендропарку – 100 років! Родзинка обласного центру приваблює туристів, та є гордістю біологів.
Дендросад закладений 1896 року професором Ужгородської гімназії І. Лаудоном. З подорожей він привозив цінні й рідкісні види рослин, частину яких висаджував у своєму саду. Розміщувався дендросад позаду будинку натураліста й тягнувся вниз по схилу до сучасної дитячої лікарні. Колись у саду росли чудові таксодіуми (Taxodium L.), кілька цінних видів закордонних сосен, вірджинська, гігантська, канадська, китайська ялини, канадські тсуги, кипарисовик Лавсона, віргінські ялівці, китайське мильне дерево та інші екзоти. Тепер там залишилось небагато екзотів: тис ягідний (Taxus baccata L.), кипарис болотний (Taxodium dystichum L.), криптомерія японська (Cryptomeria japonica L.) та ін. Важливо також нагадати, що тут зростає найстаріше дерево в Ужгороді — гінкго (Ginkgo biloba L.).
В останні роки унікальний сквер занепадає. Рідкісних рослин стало менше, ті що є – потребують догляду, трава та бур’яни на території не кошені. Детальніше в сюжеті 21 Каналу: