Вхiд на сайт
Авторизацiя

Смертність в ДТП: як в Україні збираються посилити контроль на дорогах

Смертність в ДТП: як в Україні збираються посилити контроль на дорогах
В Україні стається вдвічі більше дорожньо-транспортних подій зі смертельними наслідками, ніж в європейських країнах. Для порівняння, на 100 тисяч населення в нашій країні в аваріях гине 10 осіб; в Естонії цей показник – 5,2, а в Швеції – дві особи. Трагічна аварія в Харкові, що забрала життя п'яти осіб, змусила уряд задуматися про безпеку на дорогах. Кабмін і Верховна Рада готуються підвищити штрафи за порушення правил дорожнього руху і обмежити швидкість руху до 50 км/год. Сайт "Сегодня" дізнався, що ще готують водіям чиновники.

Перевищення швидкості і відсутність розмітки на дорогах

Світовий банк підрахував – в Україні більшість аварій з тяжкими наслідками виникають через перевищення швидкості – це 39% випадків. Друга причина – необладнані пішохідні переходи, відсутність розмітки та освітлення на дорогах – 38% аварій. Третя – порушення правил проїзду перехресть – 30%. Крім людських втрат, ДТП завдають удар по економіці. Україна щороку втрачає через ДТП 4,5 млрд грн, або 3,4% ВВП. До цього числа входять матеріальні і людські втрати, зниження продуктивності праці. До того ж, ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді віком від 15 до 24 років і другою – серед дітей віком від 5 до 14 років. Більше 43% загиблих є пішоходами і велосипедистами.

До 2020 року уряд хоче зменшити смертність на дорогах вдвічі, а кількість ДТП – на 30%. Для цього Кабмін в червні ухвалив Стратегію підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Перші зміни в правилах дорожнього руху можуть початися з 1 січня, анонсував міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Сьогодні у нас чергове обговорення спільно з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров'я, Міносвіти, народними депутатами заходів щодо зниження до нуля смертності на українських дорогах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і почнуться з 1 січня 2018", – написав у Facebook чиновник.

Обмеження швидкості та підвищення штрафів

Збільшення штрафів і обмеження швидкості руху в населених пунктах – головні зміни, які можуть торкнутися водії. Ще в липні "Укравтодор" запропонував в рамках Стратегії знизити граничну швидкість в містах та селах з нинішніх 60 км/год до 50 км/год. Така швидкість руху прийнята у всіх країнах ЄС і рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Саме під час руху 50 км/год водій встигає зреагувати на пішохода на дорозі і вчасно загальмувати.

"У місті швидкість повинна бути обмежена до 50 км/год, а на окремих дорогах місцева влада повинна отримати право знижувати швидкість до 30 км/год. І рівень безкарного перевищення не може становити 20 км/год, він повинен визначатися у відсотках – наприклад, 10% дозволеної швидкості", – погоджується експерт LEAD office Тарас Гук.

Зараз за перевищення швидкості на 20 км водій повинен заплатити штраф 255 грн. За керування автомобілем в нетверезому вигляді – 10 200 гривень. Ще серйозніший штраф за відмову від експертизи на алкоголь або повторне водіння під алкоголем або наркотиками – 20 400 грн.

Однак незабаром штрафи за перевищення швидкості можуть переглянути. За порушення швидкісного режиму, а також не пристебнутий ремінь безпеки на передніх і задніх сидіннях Володимир Омелян пропонує ввести "драконівські штрафи". У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність прийняти законопроекти, якими пропонується радикально посилити покарання за водіння у п'яному вигляді і ввести повсюдну автоматичну відеофіксацію порушень, а також – "жорсткі штрафи".

"Ми наполягаємо – 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий ремінь безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей, використання мобільного без засобів hands-free. Обов'язкова фото- і відеофіксація порушень і "листи щастя", позбавлення прав за водіння в нетверезому стані", – сказав Омелян.

Але про розміри майбутніх штрафів поки що ніхто не говорить. За словами Арсена Авакова, 25 жовтня Кабмін подасть до Верховної Ради законопроект про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Однак, щоб поліпшити безпеку дорожнього руху, уряд повинен також звернути увагу на велосипедистів і нові види транспорту – гіроборди і сігвеї. За словами Тараса Гука, для них потрібно виділити смугу на тротуарі, щоб не створювати незручності пішоходам. Велосипедистам, в свою чергу, потрібно дати право їхати смугою громадського транспорту.

2018 року на безпеку дорожнього руху уряд направить два мільярди гривень. З Дорожнього фонду виділять 5% – 1,5 млрд гривень, і ще 400 млн грн виділить Європейський Союз в рамках секторальної підтримки. За ці гроші в країні побудують близько 500 кільцевих розв'язок на перехрестях, нанесуть дорожню розмітку.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: