За даними слідства, громадянка України репостила кремлівські наративи про «справедливу» війну росії проти України, нібито відсутність кордонів України, про «внутрішні справи росії – на «своїй» території», «українські біохімічні лабораторії» та іншу цинічну брехню.
Прихильниця «руського міра» також поширювала на своїй сторінці одіозні заяви про війну в Україні президента рф владіміра путіна і постійного представника рф в Раді безпеки ООН василя небензі.
Ініційована СБУ експертиза підтвердила наявність у публікаціях публічних виправдовувань збройної агресії рф проти України, а також глорифікації представників збройних формувань рф.
Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання громадянки України співробітники спецслужби вилучили засоби зв’язку, з яких зловмисниця поширювала пропагандистський контент.
Слідчі СБУ в Закарпатській області повідомили агітаторці про підозру за ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Їй загрожує до 5 років ув’язнення.
Розслідування проводили слідчі СБУ в Закарпатській області за матеріалами контррозвідки за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, інформує пресслужба СБУ в Закарпатській області.