Напівфабрикати займають в нашому житті почесне місце між повноцінним приготуванням домашньої їжі та відвідуванням столових. Бо, з одного боку, смачно, а з іншого — не треба пів дня стояти біля плити. За останні десятиріччя їх асортимент значно розширився. Тепер це не лише звичні пельмені або вареники, а ще й котлети, нагетси, курячі або рибні палички, млинці, зрази, манти, чебуреки, голубці, фарширований перець та багато інших виробів. Таке різноманіття стало можливим завдяки тому, що на ринку пропонується обладнання для напівфабрикатів. І не лише закордонне, а ще й вітчизняного виробництва, яке у всьому нічим не гірше, а подекуди навіть краще.
Переваги вітчизняного обладнання для напівфабрикатів
Чому наше обладнання для напівфабрикатів нічим не гірше імпортного? Тому, що у його виготовленні застосовані закордонні матеріали, зокрема нержавіюча сталь AISI 304. Воно зроблене на технологічних лініях, складених із закордонних станків. Людський фактор? А ви спробуйте у тому станку щось змінити в налаштуваннях, ну, наприклад, щоб зекономити якусь дорогу присадку. Так він одразу вимкнеться. Плюс сертифікація процесу управління згідно з стандартами ISO 9001, та ще ступінчастий контроль якості.
А чим вітчизняне краще? Тут усе зрозуміло:
1. Нижча вартість машин.
2. Дешевше обслуговування (ТО й ремонти).
3. Немає проблем із сервісом.
4. Недорогі запчастини, які завжди є на складах.
5. Висока ремонтопридатність обладнання.
І ще один плюс, про який не завжди згадують. Вітчизняне обладнання можна набагато простіше (й, звичайно ж, дешевше!) модернізувати, бо в нього вища, ніж в імпортного, сумісність між машинами різних поколінь. Або поставити у вже робочу технологічну лінію. Вартість сервісного обслуговування набагато нижча.
Машини для виготовлення напівфабрикатів
Мішалка тіста
Мішалка здатна працювати з різними продуктами, бо може бути обладнана валами одного з двох типів: шнековим для більш «лагідного» впливу на інгредієнти, або z-подібним для «важких» сумішей. У налаштуваннях має три швидкості, є можливість регулювання точної кількості обертів. Для вивантаження готового напівфабрикату або відкривання кришки застосовано гідравлічні циліндри. Матеріал виготовлення — нержавіюча сталь AISI 304.
Спіральний фризер
Це великогабаритна стаціонарна машина для швидкого (до 40 хв) заморожування зроблених напівфабрикатів. Має спіральний конвеєр, на який кладуть вироби, що слід заморозити до температури від -12 до -30 оС. Він рухається навколо барабанного фризера. У порівнянні з тунельними машинами працює швидше та економить до 40% електроенергії. Матеріали виробництва: нержавіюча сталь AISI 304 та поліацетальна конвеєрна стрічка Habasit (Італія). Продуктивність залежить від типу виробів і складає від 1 до 2 тонн за годину.