Якщо ви коли-небудь чули, що екіпірування для мотоцикліста потрібне тільки для створення стильного образу і що на дорозі достатньо звичайної шкіряної куртки та джинсів, – це міф. Спецодяг для їзди на мотоциклі забезпечує безпеку райдера і це доведено гіркою статистикою – за даними MotoHelp, в Україні 5% аварій за участю мотоциклістів закінчуються летально. Чи може якісне екіпірування змінити ці невтішні дані? Так. Виробники екіпа ретельно стежать за тим, щоб у таких речах була терморегуляція, вона витримувала погану погоду і, найголовніше, – падіння. Інвестуючи в якісний мотоциклетний спецодяг, ви знижуєте ризик отримання серйозних травм на дорозі. Потрібно пам\’ятати, що від аварійних ситуацій не застраховані навіть найдосвідченіші водії.
Повне екіпірування для мотоцикліста – чому це так важливо
За даними NHTSA, у 37% аварій за участю мотоцикла, уникнути смертельного результату вдалося завдяки наявності шолома, а для пасажирів – у 41%. Під спецодягом байкера мається на увазі взуття, штани, куртка, рукавички і шолом. Для спортивної їзди додатково може використовуватися ще й \”черепаха\” – своєрідний панцир, що захищає грудну клітку і спину байкера. Буває досить купити мотоекіп зі стандартним захистом, але якщо райдер займається спортом або любить швидкість, то краще перестрахуватися і все ж обзавестися черепахою. Ось основні елементи екіпіровки для мотоциклістів:
• Куртки зазвичай шиють зі шкіри або міцної синтетичної тканини, щоб захищати торс людини від вітру, холоду, опадів і травм, якщо під час падіння водія протягне по асфальту. Також для цього роблять спеціальні вставки на плечах і ліктях. Шкіряні вироби довговічні та міцні, але погано вентилюються, в той час як тканинні дають змогу тілу дихати в спекотну погоду, тому краще купувати куртку за сезоном.
• Штани, як і куртки, мають спеціальні вставки для того, щоб убезпечити вразливі місця. Шиються зі шкіри або джинса.
• Під час руху або падіння можуть травмуватися гомілки та стопи, тому взуття для мотоциклістів має посилену жорсткість і захисні ковпаки. Наприклад, броньовані черевики запобігають 90% травм ніг.
• Призначення рукавичок – зберігати тепло в холодну пору року та уникати ковзання кермом через спітнілі долоньки в спекотний сезон.
З усієї екіпіровки мотоцикліста на окрему увагу заслуговує шолом, оскільки травми голови найважчі і можуть призвести до летального результату. Тож цьому товару має приділятися особлива увага.
Який краще купити мотоциклетний шолом: закритий чи відкритий?
Інтеграл, модуляр, відкритий, кросовий та ендуро – інтернет-магазин https://tata-agro-moto.com пропонують широкий вибір різних моделей шоломів для мотоцикла, у розмірах від XS до XL. Однак яка їхня структура і який тип захисту краще обрати? Одразу ж варто зазначити, що кросові та ендуро – це спеціалізований захист у мотоспорті, а для повсякденної їзди на мототехніці обирають серед закритих, відкритих і трансформерів, кожен з яких має свої особливості:
• Інтеграл – це і є закритий шолом для мотоцикла, являє собою суцільну литу конструкцію, що захищає голову та обличчя. Перевагами цієї моделі є хороша аеродинаміка, стійкість до механічних впливів, висока захищеність, адже при падіннях часто страждає саме нижня щелепа, а інтеграл закриває її.
• У відкритому шоломі зона підборіддя залишається незахищеною, тому такі моделі рекомендовані для власників легкої мототехніки. Серед переваг – доступна ціна.
• Золотою серединою між першим і другим варіантом є модуляр (трансформер), у якому окремі частини рухомі, наприклад, нижня частина шолома відкривається.
Виходячи з цього, рекомендуємо купити мотоциклетний шолом відповідно до виду вашого транспортного засобу, стилю водіння і рівня захисту, який необхідний. Так, любителям швидкості краще обзавестися інтегралом або трансформером, а власнику скутера може бути достатньо і відкритого шолома. На сайті компанії ТАТА Агро-Мото є всі моделі з перерахованих вище, а доставка товару здійснюється щодня.
Автор: Новіков Олександр Сергійович (експерт Tata-Agro-Moto).