spot_img
18.8 C
London
додомуСуспільствоВ Україні заборонили російську музику у громадських місцях і в медіа

В Україні заборонили російську музику у громадських місцях і в медіа

В Україні заборонили російську музику у громадських місцях і в медіа

В Україні вирішили заборонити російську музику в громадських місцях. Відповідний законопроєкт 7273-д підтримали 303 народних депутати, повідомляє 24 канал. Також законопроєктом передбачено заборону ретранслювати російську музику в медіа.

\”На період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Російської Федерації заборонити на території України відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, телебаченні, в розважальних закладах, громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників), в закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо\”, – йдеться у законі.

У Раді також вирішили створити перелік російських артистів, на яких не поширюється заборона. Йдеться про російських музичних виконавців, які засуджують збройну агресію Росії проти України.

Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме РНБО.

Голова підкомітету з питань музичної індустрії Олександр Санченко, який є співавтором ініціативи, заявив, що закон має дві мети:

сприяти розвитку української музики через збільшення квот на радіо;
заборонити публічне виконання російських пісень, їх використання на радіо і ТБ.

Ухвалення цього закону допоможе розвивати український музичний контент через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українським культурним фондом,– сказав Санченко.

Рада заборонила книги з Росії

Також Верховна Рада заборонила імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з Росії, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі.

Відповідний законопроєкт 7459 підтримали 306 нардепів.

У Тернополі та Конотопі вже заборонили російську музику

У деяких містах України вирішили не чекати рішення Верховної Ради та зіграли на випередження. На початку червня Тернопільська міська рада прийняла рішення заборонити вуличним музикантам виконувати пісні російських виконавців. Таким чином влада міста хоче запобігти конфліктам, які можуть виникнути через подібні спроби.

Згодом схоже рішення прийняла Конотопська міськрада, що на Сумщині. Там заборонили трансляцію та прослуховування російськомовного музичного контенту.

Зауважимо, що після початку повномасштабного російського вторгнення чимало артистів покинули Росію. Серед них Максим Галкін та Алла Пугачова, Земфіра й Рената Литвинова, а також ведучий Іван Ургант. Більшість з них виїхали до Європи.

Останні новини:

До теми: