Коли хочеш побачити земний рай, то мандруй до Синевира! У цьому краї, овіяному немеркнучою славою героїчної праці відважних колишніх місцевих плотогонів, куди не кинь оком – неперевершена природна краса.
У високогірному, піднебесному осідку здавна шукали снаги для своїх майбутніх творів поети і письменники, з-поміж котрих, приміром, і видатний чеський літератор Іван Ольбрахт. До речі, саме тут знімалися і фрагменти за його авторством відомого художньо-документального фільму «Марійка-невірниця». Знайшли собі тут комфортний робочий майданчик і Московська чи Одеська кіностудії для зйомок епізодів до популярних у минулі радянські часи кінострічок «Над Тисою», «Табір йде в небо», «На зеленій землі»…
Не дивина тут і паломництво людей з мольбертами. Як аматорів, так і всесвітньо знаних майстрів пензля, таких, як Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Андрій Коцка, Ернест Контратович, Золтан Шолтес, Федір Манайло… Їхніх колег з різних куточків колишнього СРСР, близького та далекого зарубіжжя також, ніби магнітом, манив сюди казковий дивокрай.
Творчою колискою бокораський Синевир став і для теперішнього покоління художників Срібної Землі. Днює і ночує з етюдником у синьогорах, поповнюючи свій багаж найвишуканішого смаку картинами, наприклад, заслужений художник України Василь Свалявчик. Частенько подорожує сюди народний художник України Золтан Мічка. Серед знаних гостей, котрі душею і серцем люблять Синевир, – Василь Вовчок, Антон Ковач, Василь Брензович…
Хто народився у таких чарівних горах, має шанс стати митцем з великої літери. Василь Шиндра – родом з Синевира, здобув в Ужгородському училищі декоративно-прикладного мистецтва фахову освіту художника, нині живе і творить у рідному селі. Багато хто про нього каже, що має талант від Всевишнього. Ймовірно, вражаюча природа малої батьківщини виплекала його хист.
Синевир – це ще своєрідна «столиця» пленерів. Скільки відбувалося з’їздів живописців до «творчої лабораторії» високо в горах – нині важко перерахувати. Зате приємно, що знайшлися у Синевирі й ділові поціновувачі мистецтва. Це про Михайла Сятиню – колишнього депутата Верховної Ради України, який живе і працює у Києві, але відвідує вітцизнину, за першої ліпшої нагоди. Цієї весни саме він відгукнувся на мистецьку пропозицію і у рідних пенатах надав притулок пленеру з поетичною назвою «Околиці Синевира», організованого головою громадського об’єднання спілки художників «Карпатські кольори» Василем Шиндрою. Варто відзначити, що саме з легкої руки Василя Васильовича з року в рік проводяться подібні заходи, учасниками яких є маляри з усіх-усюд, в тому числі місцеві, зокрема, Володимир Глеба, Іван Вегеш, Василь Сенько, Любомир Запотічний, Михайло Кінч.
До речі, днями Василь Шиндра відзначив черговий день народження. Колеги, друзі щиросердечно вітають іменинника, бажають міцного здоров’я та, звичайно, творчого натхнення.