back to top
spot_img
14.8 C
London
додомуСуспільствоВ Україну прийшло "бабине літо": що це таке - пояснюють синоптики

В Україну прийшло \”бабине літо\”: що це таке – пояснюють синоптики

В Україну прийшло "бабине літо": що це таке - пояснюють синоптики

В Україні після перших осінніх заморозків настає так зване \”бабине літо\”.

\”Цьогоріч в Україні ми будемо спостерігати бабине літо з 8-9 вересня. Адже початок вересня був холодним та з нічними заморозками у більшості областей країни. Проте вже цими днями в Україні значно теплішає і потужний антициклон HERMELINDE подарує всім нам сонячну та спокійну погоду.

Бабине літо — період теплої та сухої погоди восени пов\’язаний зі стійким антициклоном. Бабине літо може настати як у вересні, так і у жовтні чи навіть листопаді, причому доволі часто воно спостерігається декілька разів впродовж осіннього сезону. Згідно деяких джерел, перше, так зване \”молоде бабине літо\” спостерігається лише після настання осінніх заморозків.

А от останнє може відмічатись аж у листопаді, перед настанням морозів\”.

Метеорологи вказують, що явище бабиного літа відоме у багатьох країнах з помірним кліматом. До прикладу, у Німеччині, Австрії, Швейцарії теплий період восени називається \”Altweibersommer\” ( що дослівно перекладається як \”літо старих жінок\”).

В деяких слов\’янських країнах – наприклад, у Чехії, Польщі, Словаччині, Словенії – цей період також відомий як і українське \”бабине літо\” і навіть у вимові звучить схоже: чеською мовою – babí léto, польською – babie lato, словацькою babie leto.

У Болгарії та Сербії воно відоме як \”циганське літо\” або \”літо бідняка\”. У Швеції є \”Брітсоммар\”, у Фінляндії цей період називається \”intiaanikesä\” і історично він пов\’язаний з днем Святого Варфоломія – його день відмічають наприкінці серпня. А от в Ірландії \”бабине літо\” називають \”fómhar beag na ngéanna\”, що дослівно перекладається як \”маленька осінь гусей\”.

У помірних широтах південноамериканського континенту, куди можна віднести південну частину Бразилії, Аргентину, Чилі та Уругвай – бабине літо відоме як \”Вераніко\”, \”Вераніто\” або \”Веранілло\” і буквально це означає \”маленьке літо\”. Зазвичай спостерігається на початку осені – тобто в кінці квітня – середині травня (у південній півкулі Землі сезонність є протилежною до тієї, яку маємо у північній півкулі)

У деяких країнах південної Європи (Португалія, Іспанія, Італія, Франція та Мальта), бабине літо асоціюється з іменинами або днями святих, такими як Тереза Авільська та Святий Мартін.

У Туреччині бабине літо називають pastirma yazı, що означає літо пастрамі (пастрамі – м’ясний делікатес з яловичини) і спостерігають його у листопаді, адже саме цей місяць здавна вважався найкращим часом для приготування цього продукту.

Джерело: Українська правда

Останні новини:

До теми: