back to top
spot_img
17.2 C
London
додомуОстанні новиниЯблучний Спас: коли настане, що святити в церкві, правила і заборони дня

Яблучний Спас: коли настане, що святити в церкві, правила і заборони дня

Яблучний Спас: коли настане, що святити в церкві, правила і заборони дня

19 серпня православні віруючі відзначатимуть Яблучний Спас.

У народі свято 19 серпня називається Яблучний Спас, але насправді ця дата – Преображення Господнє. Це одне з 12 найбільших християнських свят. Присвячений тому дню, коли Ісус преобразився перед своїми учнями на горі Фавор.

Свято Яблучний Спас – традиції дня
У народі це свято пов\’язане з урожаєм. Ще в дохристиянських віруваннях люди відзначали дату в календарі і влаштовували урочистості. Була традиція – освячувати в церкві не тільки фрукти, а й лікарські зілля, рослини, овочі. Люди також перев\’язували червоною стрічкою останні нестислі колосся – в\’язали Дідову (Велесову) бороду.

Вважалося, що таким чином люди дякують Богам за хороший урожай. У сучасному світі парафіяни в церкві святять яблука, сливи, груші, бджолині стільники і будь-які інші дари природи.

Вважається, що до Спаса не можна їсти фрукти, інакше померлі на тому світі яблука не спробують. У цей день прийнято пригощати яблуками жебраків і саме 19 серпня слов\’яни починали збір врожаю яблук і робили заготовки на зиму.

Яблучний спас цього року – що можна і не можна робити

-їсти яблука до того, як їх освятили в церкві;
-вбивати або проганяти комах;
-займатися рукоділлям, домашніми справами або м;
-сваритися, лаятися і бажати зла іншим.

На Яблучний Спас можна і потрібно пекти пироги з яблуками, робити вареники, готувати компоти. Незважаючи на те, що свято припадає на Успенський піст, церква яє з\’їсти трохи риби і випити вина.

УНІАН

Останні новини:

До теми: