Вхiд на сайт
Авторизацiя

Як виготовляються профільні труби?

Як виготовляються профільні труби?

Профільні труби являють собою різновид трубного металопрокату з поперечним перерізом круглої форми – найчастіше, це квадрат або прямокутник. Промисловість випускає порожнисті труби й іншої конфігурації, але ці найбільш затребувані у всіх сферах промисловості, аграрному секторі, а також на роздрібному ринку.

Така популярність профільних труб у широкого кола споживачів невипадкова – через наявність поздовжніх граней прокатний профіль має підвищену жорсткість, механічну міцність, а заразом і довговічність, що в поєднанні з невисокою питомою вагою (за рахунок порожнистої форми) дозволяє знизити загальне навантаження від конструкції на фундамент. Виготовляють профільні труби в основному для виготовлення збірних металоконструкцій різних габаритів і призначення – каркасів, ангарів, тимчасових і постійних теплиць тощо.

Від звичайного трубного прокату профільні труби відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але й технологією виробництва.

Особливості промислового виробництва профільних труб


Існує декілька способів виготовлення профільних труб – властивості готових виробів будуть відрізнятися, залежно від методу їх виробництва.

Як виготовляються профільні труби?

Особливою популярністю на ринку користуються труби квадратного і прямокутного перетину – розглянемо на їх прикладі технологію виготовлення трубного профільного прокату.

Виготовлення профільної труби


На поточному виробництві можливі 2 схеми виготовлення профільних труб прямокутного або квадратного перетину: металопереробні комбінати виготовляють зварні труби за повним технологічним циклом, підприємства середнього та малого бізнесу – виготовляють профільні труби методом обтиску/вальцювання готових круглих труб.

Як виготовляються профільні труби?
Схема 1. Послідовність виготовлення профільної труби покроково: від заготовки – до готового виробу.

Технологія виробництва профільних труб електрозварювальним способом за умов повного циклу передбачає послідовність операцій:

• Повний цикл починається з обробки штрипса. що постачається у вигляді рулона, – його розмотують, нарізають на смужки певної ширини, які потім зварюють в одну неперервну сталеву стрічку, яку і намотують на барабан.
• На формувальному стані з металевої стрічки формується заготовка з круглим поперечним перерізом – з кліті виходить труба з незакритим швом.
• Труба надходить на зварювальну установку для закриття шва. Для підвищення міцності стиків заготовку обтискають вальцями, що призводить до утворення грата.
• Різцем знімають грат, а заготовку труби охолоджують водно-емульсійним способом. Важливо для структури металу, що охолодження триває і на етапі профілювання та подальшої нарізки труби!
• Заготовку труби пропускають через калібрувальні вальці для вирівнювання заготовки до круглого перетину.
• При необхідності для отримання квадратного чи прямокутного поперечного перерізу заготовку подають на профілюючий верстат для надання потрібної геометричної форми.
• На виході безперервну готову профільну трубу нарізають по заданим розмірам, не припиняючи охолодження.
• При необхідності сталевий профіль вкривають захисним шаром цинку.

Готова труба подається в зону перевірки якості – особливу увагу приділяють контролю зварного шва. Після проходження техконтролю та упаковки профільні надходять на склад готової продукції.

Сортамент профільних труб, що випускаються металургійними комбінатами, регламентовано ГОСТ 8639-82 для труб квадратного перетину чи ГОСТ 8645-68 для труб прямокутного перетину. Всі популярні типорозміри профільного трубного прокату можна знайти на металобазах ТОВ «МЕТІНВЕСТ-СМЦ». Великий і малий бізнес, і навіть фізичні особи можуть вибрати відповідні потребам профільні труби в каталозі компанії https://metinvest-smc.com/ua/products/truba-profilnaya/ і замовити в необхідній кількості та комплектації оптом чи вроздріб з доставкою в будь-який регіон України чи самовивозом.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: