Вхiд на сайт
Авторизацiя

Юстиція Закарпаття інформує про те, хто може бути засновниками та членами дитячої громадської організації

Юстиція Закарпаття інформує про те, хто може бути засновниками та членами дитячої громадської організації
Особливості організаційних і правових засад утворення та діяльності дитячих громадських організацій визначає Закон України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" (далі – Закон).

Дитячі громадські організації - об’єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства/

Засновниками дитячих громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 14-річного віку.

Членство в дитячих громадських організаціях може бути індивідуальним. Індивідуальними членами дитячих громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, віком від 6 до 18 років. Вступ неповнолітніх віком до 10 років до дитячих громадських організацій здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників. Особи старшого віку можуть бути членами дитячих громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує 10 відсотків загальної кількості членів, а у складі виборних органів дитячих громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів.

Дитячі громадські організації утворюються і діють на засадах добровільності, рівноправності їх членів, самоврядування, законності та гласності.

Для державної реєстрації громадської організації із статусом юридичної особи у закарпатській області документи можна подати до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Закарпатській області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) (площа Народна, 4, м. Ужгород, 88008), або шляхом звернення до фронт-офісів, що забезпечують прийняття та видачу документів, відповідно Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Також, подати документи можна через Он-лайн будинок юстиції.

У разі подачі документів в електронному варіанті, такі документи мають відповідати вимогам ч.3 ст.14 Закону про реєстрацію, Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Головний спеціаліст відділу державної реєстрації
друкованих засобів масової інформації та громадських
формувань у Закарпатській області Управління
державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального
управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ)

Микулець Олександра
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: