Мер Києва Віталій Кличко виграв судовий позов до \”Телерадіокомпанії \”Студія 1+1\” про захист честі, гідності і ділової репутації.
\”Наскільки ви пам’ятаєте, тоді проти мене була розгорнута широка кампанія з дискредитації. І я заявив, що захищатиму свою честь і гідність у суді. Тому й подав позов до суду на канал \”1+1\”, який поливав мене брудом. Про наступ на свободу слова тут не йдеться\”.
Згідно з тестом рішення, позов мер Києва та співпозивач Дмитро Білоцерковець подали ще в серпні 2019 року – після виходу в ефір \”Студії 1+1\” програми \”Гроші\” Олександра Дубинського, де був сюжет про них.
Суддя Наталя Ларіонова позов задовольнила частково.
Суд визнав інформацію у сюжеті \”1+1\” \”Як крадуть у киян, або схеми Кличка на МАФах\” від 24 червня 2019 року \”недостовірною та такою, що порушує честь, гідність, ділову репутацію\” Кличка і Білоцерковця.
У сюжеті йшлося про те, що Кличко і керівник Департаменту міського благоустрою Дмитро Білоцерковець нібито збирають \”чорний кеш\” з кіосків у столиці, а МАФи \”незгодних\” демонтують.
У програмі заявляли, що власники незаконних кіосків нібито платять \”смотрящим\” від 7 до 30 тисяч гривень щомісяця.
Журналісти повідомляли, що \”у Києві щонайменше 10 000 незаконно встановлених МАФів. За найменшими підрахунками, вони приносять \”смотрящим\” 840 мільйонів гривень на рік\”.
Суд зобов’язав \”Студію 1+1\” спростувати недостовірну інформацію відносно Кличка та Білоцерковця, а також видалити сюжет з сайту 1+1, Youtube каналу \”1+1\” та соцмережі \”Facebook\”.
Суд також постановив стягнути з \”1+1\” на користь Білоцерковця 50 тисяч гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди (у позові позивачі просили стягнути 1,5 млн гривень).
Наразі сюжет \”Як крадуть у киян, або схеми Кличка на МАФах\” на перелічених сторінках в інтернеті недоступний.