Вхiд на сайт
Авторизацiя

У Нідерландах поєднають роботу тепломереж з вітряними і сонячними станціями

У Нідерландах поєднають роботу тепломереж з вітряними і сонячними станціями
У Нідерландах поєднали вдосконалені тепломережі з сонячними і вітряними електростанціями для забезпечення гнучкості енергетичної системи.

Пілотний проект ViFlex нідерландський оператор системи передачі електроенергії Tennet реалізує спільно з німецьким виробником обладнання Viessmann.

Кілька сотень теплових насосів і систем зберігання енергії об'єднали у віртуальну електростанцію, здатну накопичувати надлишок енергії з відновлюваних джерел і використовувати його в періоди зниженої генерації електрики. «Синхронізація роботи тепломереж з вітряними і сонячними електростанціями дозволяє знизити споживання викопного палива, - пояснює оператор. – Коли з відновлюваних джерел надходить мало енергії, частина систем опалення буде простоювати, а у години високої продуктивності ВДЕ — повністю використовуватиме згенеровану ними електроенергію».

У теплових насосах Viessmann використовується технологія, що забезпечує можливість роботи на 100% відновлюваної електроенергії і здатна за допомогою інтелектуального управління гнучко реагувати на потреби електромережі. Наприклад, тепловий насос може працювати і заповнювати енергосховище саме тоді, коли сонячні панелі видають максимум електрики або, коли дме сильний вітер, що може призводити до утворень надлишків енергії. Це стабілізує електромережу і дозволяє відмовитися від використання електростанцій на викопному паливі.

Для регулювання навантаження в електромережах необхідні, перш за все, теплові насоси, які зможуть працювати в різних режимах, пояснюють розробники. «Особливо цікаво виглядає перспектива застосування гібридних теплових насосів, здатних споживати як електроенергію, так і побутовий газ, використання яких дозволить знижувати навантаження на електромережу без зменшення обігріву будівель, - зауважують у Tennet. - Для будинків з хорошою теплоізоляцією навіть повне тимчасове відключення опалення не повинно бути проблемою».

Надати гнучкість енергоспоживанню також можуть допомогти системи акумуляції тепла».

«Додатковою перевагою гнучкої енергосистеми може стати зниження цін на електроенергію, - кажуть у Tennet. - Це досяжно при установці гнучких тарифів або наданні знижок для тепломереж, оснащених обладнанням, яке здатне забезпечити зміну обсягів споживання електрики відповідно до продуктивності електростанцій, що працюють за рахунок відновлюваних джерел».

Згідно зі звітом Tennet, у найближчі роки вигоди від переходу на «розумні» тепломережі будуть незначні, але до 2030 року їх переваги зростуть в міру збільшення використання відновлюваної енергетики.

Джерело
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: