У Польщі планується побудувати у Балтійському морі шельфові вітроелектростанції загальною потужністю 5,9 ГВт до 2030 року.
Про це йдеться у відповідному законі Offshore Wind Act, який затвердив президент країни.
Документ встановлює правову базу для розвитку шельфової вітрової енергетики, а також державну підтримку компаній, що реалізують проекти будівництва шельфових ВЕС у Польщі. Новий закон вводить двосторонні контракти на різницю цін (bilateral Contracts for Difference, CFD), призначені для покриття різниці між ринковою ціною на електроенергію і ціною, що дозволяє об\’єктам шельфової вітрової генерації покривати витрати на її виробництво.
Закон, схвалений польським сенатом у січні 2021 року, набуде чинності у лютому 2021 року.
Польський регулятор в енергетиці-Energy Regulatory Office (URE) – пропонує провести до кінця червня 2021 року тендер по проектах будівництва шельфових ВЕС сумарною потужністю 5,9 ГВт, а ще два тендери у 2025 і 2027 році, на кожному з яких будуть виставлені проекти будівництва шельфових ВЕС загальною потужністю 2,5 ГВт.
Згідно з енергетичною політикою Польщі (Poland\’s Energy Policy), до 2030 року у Балтійському морі має бути введено в експлуатацію 5,9 ГВт нових вітроенергетичних потужностей, а до 2040 року – від 8 до 11 ГВт.
У січні 2021 року три найбільші польські енергетичні компанії PGE, ENEA і Tauron підписали лист про наміри (Letter of Intent, LoI) щодо спільної реалізації проектів будівництва шельфових ВЕС. PGE прагне довести потужність шельфової вітрогенерації в своєму портфелі генеруючих потужностей до 2,5 ГВт до 2030 року і до 6,5 ГВт – до 2040 року. В даний час PGE вибирає партнера для реалізації проектів будівництва шельфових ВЕС Baltica 2 і Baltica 3 сумарною потужністю 2,5 ГВт.
Tauron планує розробляти проекти будівництва шельфових ВЕС після 2025 року. Компанія прагне збільшити частку ВДЕ у своєму енергобалансі до більш ніж 65% і вдвічі скоротити викиди CO2 до 2030 року.