Вхiд на сайт
Авторизацiя

Закарпатських літераторів і науковців запрошують взяти участь у всеукраїнському конкурсі

Закарпатських літераторів і науковців запрошують  взяти участь у всеукраїнському конкурсі
Про це у розсилці повідомляє пресцентр Закарпатської облдержадміністрації.

Щороку в Україні з ініціативи Жіночого товариства імені Ольги Басараб та Олени Теліги та Організації українських націоналістів проводиться Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича.
Головною метою конкурсу є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів.
Конкурс проводиться у п’яти номінаціях і охоплює як літературні, документально-публіцистичні твори, так і наукові дослідження національно-визвольної боротьби українського народу.
До участі у конкурсі запрошуються студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці, працівники архівів та бібліотек.
Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 вересня.
Конкурсні роботи надсилаються за адресою: nadiyabugai@gmail.com з позначкою «Конкурс, оргкомітет».
Переможці конкурсу отримають звання лауреата та будуть нагороджені спеціальними дипломами. Інформація про переможців буде поширена у ЗМІ. Кращі конкурсні роботи будуть надруковані у збірнику конкурсу, частина накладу якого буде розповсюджено по бібліотеках України. Автори отримають подарункові 5 примірників книги.
Контактна особа; Надія Бугай, тел.: (096) 377 94 45.
E-mail: nadiyabugai@gmail.com


Положення
про Всеукраїнський літературний конкурс
імені Олени Теліги та Олега Ольжича
«Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга)

І.Загальні положення
1.1 Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» (Олена Теліга) (далі - Конкурс) засновано Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів. Конкурс проводиться щороку з метою утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів - патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань.
1.2 Конкурс проводиться у таких номінаціях:
I. Художні твори (прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні).
II. Переклад поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами.
III. Документально-публіцистичні твори (нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій).
IV. Наукові праці (дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА).
V. Буктрейлерн - короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА.
1.3 На Конкурс подаються оригінальні твори, написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися, зі світлинами, фотодокументами та іншими ілюстраціями (при наявності). Обсяг роботи: до 100 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14).
1.4 До участі у Конкурсі запрошуються: студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці, працівники архівів і бібліотек.
1.5 Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 вересня.
Конкурсні роботи надсилаються за адресою: nadiyabugai@gmail.com з позначкою «Конкурс, оргкомітет».
1.6. До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:
• номінація і назва конкурсної роботи;
• ПІБ та фото автора конкурсної роботи;
• навчальний заклад або місце роботи автора;
• електронна пошта і номер мобільного телефону автора;
• поштова адреса автора для пересилки збірника Конкурсу.
2. Порядок визначення переможця Конкурсу
2.1 Починаючи з 1 вересня по 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Кожна з номінацій має 1-е, 2-е, 3-є місця. Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підведення підсумків.
2.2 Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі.
2.3 Критерії за якими оцінюватимуться твори:
- оригінальність художнього задуму;
- яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;
- новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.
Буктрейлерн оцінюються за такими критеріями:
• змістовність презентації книги;
• майстерність анімації;
• рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями.
3. Нагороди Конкурсу
3.1 Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом відповідно до номінації.
3.2 Інформація про результати Конкурсу розміщується у ЗМІ, на сайті Культурна референтура ОУН http://kroun.info/, на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організація українських націоналістів.
3.3 Кращі конкурсні роботи увійдуть до збірника Конкурсу, який буде видано і подаровано авторам-призерам (до 5-ти примірників). Частина накладу книги буде розповсюджено по бібліотеках України.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: