back to top
spot_img
13.4 C
London
додомуСуспільствоВ Україні перший регіон реалізує 40 проектів для поступової відмови від вугілля

В Україні перший регіон реалізує 40 проектів для поступової відмови від вугілля

В Україні перший регіон реалізує 40 проектів для поступової відмови від вугілля

Добропільська об’єднана територіальна громада реалізує більше 40 проектів для поступової відмови від вугілля.

Програму економічної диверсифікації в умовах \”зеленого переходу\” прийняла до реалізації Координаційна рада зі сталого енергетичного розвитку та справедливої трансформації при Добропільському міськвиконкомі.

Документ розроблений ДТЕК \”Енерго\” у партнерстві з органами місцевої влади, українськими та міжнародними громадськими організаціями передбачає розвиток регіону у з урахуванням поступової відмови від вугілля.

\”Программа розрахована на три роки і передбачає понад 40 проектів зі створення робочих місць у різних секторах економіки: від будівництва до сфери послуг\”, – зазначається у повідомленні.

\”Досить складно вбудувати нові види бізнесу у регіоні, де більше 100 років видобувалося вугілля, – розповіла керівник проектної групи з трансформації вугільних регіонів, ДТЕК \”Енерго\” Аліна Зуйковська. – Більше семи років ми працювали над проектами сталого розвитку міст великого Добропілля, що ило якісно поліпшити міську інфраструктуру, створити інструменти економічного розвитку і дозволило додатково до інвестицій компанії, залучити у місто понад 260 млн гривень від ів».

Сьогодні в Україні близько 70 моногородів залежать від індустрії теплової генерації і у яких проживає 1,3 млн осіб. 60% надходжень до бюджету формують саме вугільні підприємства, за рахунок яких міститься вся бюджетна сфера міст.

\”Добропілля – це монопромислове місто, де у кожній родині хтось працює на шахтах \”Добропіллявугілля\”, – прокоментував секретар Добропільської міської ради Віталій Шевченко. – Для нас важливо обрати шлях, по якому з урахуванням специфіки регіону можна трансформуватися: ми вже працювали над програмою економічної диверсифікації, а далі на нас чекає підготовка детальних планів, інтенсивна з експертами та пошук фінансування\”.

Програма економічної диверсифікації Добропільської ОТГ в умовах \”зеленого\” переходу буде подана на розгляд Координаційного центру зі справедливої трансформації вугільних регіонів на національному рівні, який зараз працює над державною програмою.

Кабмін доручив Міненерго і \”Центренерго\” сприяти безперервному виробничому циклу шахт\” Добропіллявугілля\”, а Фонду держмайна і Міненерго – забезпечити повернення державі ЦВК \”Добропіллявугілля\” до 25 січня 2021 року.

Проект Концепції трансформації вугільної галузі передбачає розподіл шахт на три групи: перша – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ \”Центренерго\” і є його ресурсною базою, друга – шахти подвійного призначення, що видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії, а третя – шахти, що підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Кабінет міністрів на початку жовтня затвердив план заходів щодо створення акціонерного товариства за участю державних вугледобувних підприємств та ПАТ \”Центренерго\”.

Згідно з ним, Фонд держмайна і Міненерго до 31 грудня 2020 року повинні провести інвентаризацію і аудит держшахт, визначити перелік з найбільш ефективних річною виробничою потужністю до 4,2 млн тонн товарної продукції марки \”Г\”, майно яких може бути внесене в КК нового акціонерного товариства.

Як повідомляв заступник міністра енергетики Максим Немчинов, перші результати аудиту вугледобувних підприємств будуть готові до березня 2021 року.

Джерело

No tags for this post.

Останні новини:

До теми: