Вхiд на сайт
Авторизацiя

«Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні»: підсумкова прес-конференція Голови Федерації роботодавців Закарпаття

«Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні»: підсумкова прес-конференція Голови Федерації роботодавців Закарпаття
15 грудня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Голови Федерації Закарпаття Володимира Панова, присвячена знаковим для Закарпаття фрагментам та подіям 2020 року, а також новим викликам, які постануть перед бізнес-спільнотою, владою та громадами у наступному році.

Основні тези спікера у рамках прес-конференції.

4 КЛЮЧОВІ ФРАГМЕНТИ 2020 РОКУ:

▪ Візит Президента. Вперше за всю історію суверенної України я побачив, що під час круглого столу Президент працює, думає, шукає шляхи вирішення проблем. Чого тільки вартують його ідеї про створення регіональної вільної економічної зони на Закарпатті та перетворення регіону у центр виробництва електромобілів. Розвиток туризму, збереження архітектурної спадщини, підтримка виноробства, логістика та розвиток інфраструктури на кордонах – це ті регіональні питання, які в зоні особливої уваги Глави держави. Заряд падав коли Президент підключав до розмови членів своєї команди. Сподіваюсь, це тимчасове явище. З часом і лідер, і команда будуть в гармонії.

▪ Діалог з регіональною владою. За останні двадцять років ми побачили владу, яка була налаштована на кінцевий результат, яка не боялася піднімати незручні питання перед центром, яка на регулярній основі спілкувалася з бізнесом, вирішувала проблеми, які накопичувалися десятки років. Топ-10 проблем бізнесу стали і топ-10 проблем влади. Сподіваються, що рокіровки в регіональній владі зіграють зі знаком плюс.

▪ Бізнес-влада-коронавірус. Надзвичайно складний трикутник. Влада хоче, але не може. Бізнес підлаштовується, але обставини сильніші. Коронавірус думає, що переміг, але вакцинація наступає. Хто в цьому трикутнику найбільш вразливий. Звичайно, бізнес. І якщо великий бізнес хоч із великими втратами, але виживає, а потім завдяки інноваціям та новим технологіям відтвориться, то малий і середній бізнес на грані КАТАСТРОФИ. Йому необхідно фундаментально допомогти. І якщо Кабмін буде продовжувати працювати так, як завжди ‒ повільно без нових ідей, без моделювання ситуації, ми можемо втратити малий і середній бізнес, і вбити дух підприємливості, інноваційності, економічного способу мислення, який тільки-но почав формуватись в нашій країні. Владі необхідно знайти ФІНАНСОВІ РЕЗЕРВИ і покрити хоча б 75 % втрат малого та середнього бізнесу. Це зробити реально. Потрібно тільки думати, поставити перед собою таку мету, і досягти її. Це перше. Друге: карантини, комендантський час, локдаун, будь-які обмежуючі дії повинні розроблятися з урахуванням балансу між здоров’ям людей та інтересами бізнесу.

▪ Вибори. Інтелігенція, інтелектуали, ерудити, топ-менеджери, найкращі у своїй справі професіонали не наважуються йти до влади; інші йдуть у владу залюбки. Україна – це держава, де є партії, але немає ідеологій і принципів, проте є шалена жадоба до влади. Заради влади об’єднується необ’єднуване. Як на це дивиться бізнес? Поки що споглядає. Але найкраще вирішення цієї проблеми – перекласти все з голови на ноги. Кожен має займатися тією справою, яка дається йому найкраще.

НОВІ ВИКЛИКИ 2021 РОКУ:

▪ Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні. Потрібно діяти швидко, нестандартно, випереджаюче. Або програти. Людина, суспільство, держава адаптуються, вносять корективи і переможуть? Коронавірус – це можливість навчитися набагато швидше реагувати на нові виклики, які неодмінно будуть.

▪ Інвестиції у розвиток України – неусвідомлена тема чергового уряду України. Інвестиції, як «манна небесна», на Україну не впадуть. За розміщення високотехнологічних виробництв на територію України за прямі іноземні інвестиції треба вигравати шалену конкуренцію. Інвестиції – ключовий фактор розвитку економіки! Будемо сподіватися, що всі напрацювання під час зустрічі закарпатського бізнесу з Президентом України отримають реальне втілення і Президент зуміє цю негативну парадигму «постійного несприйняття КМУ інвестицій» виправити.

▪ Децентралізація – річ необхідна для ефективного управління державою. Але як завжди ми спочатку робимо, а потім думаємо. Наш чекають нелегкі часи «організованого» хаосу та плутанини. Замість того, аби спочатку створити модель, відпрацювати її, а потім втілювати її в життя, нам прийдеться методом спроб і помилок навчитися жити у новій системі координат. Переймаюсь, як би не вийшло так, що реалізувавши цей проект, зрозуміємо: ця реформа повинна була бути іншою.

У рамках відкритого діалогу з журналістами Володимир Панов прокоментував ідеї створення вільної економічної зони на Закарпатті та перетворення регіону у центр виробництва електромобілів, які розглядають на найвищому рівні, а також відповів на питання щодо актуального статусу та можливостей вирішення топу проблем закарпатського бізнесу, який щорічно визначають учасники бізнес-клубу «Z-20» (закарпатської двадцятки) – керівники провідних підприємств краю.

Довідка: Федерація роботодавців Закарпаття — єдина неурядова організація роботодавців регіону, якій законом надано право впливати на прийняття владних рішень. Об'єднує та представляє інтереси понад 300 роботодавців регіону. Організація є дієвим інститутом громадянського суспільства, що на практиці втілює соціальне партнерство та налагоджений діалог з владою.

Клуб «Z 20» або Закарпатська двадцятка — клуб топ-менеджерів та власників провідних компаній Закарпаття. Клуб є консультативним органом Федерації роботодавців Закарпаття та ефективною платформою співпраці та налагодження діалогу між представниками влади та бізнесу, яка має на меті визначати топ нагальних проблем ведення бізнесу та відпрацьовувати спільну стратегію подальших дій, механізми вирішення проблематики задля покращення економічного середовища у регіоні.

http://www.businessz.com.ua

«Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні»: підсумкова прес-конференція Голови Федерації роботодавців Закарпаття
«Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні»: підсумкова прес-конференція Голови Федерації роботодавців Закарпаття
«Коронавірус – це удар не тільки по економіці регіону, це удар по нашому закостенілому мисленні»: підсумкова прес-конференція Голови Федерації роботодавців Закарпаття

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: