Вхiд на сайт
Авторизацiя

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом

Талановита мукачівка Жанна Хома на власному прикладі доводить, що декрет для жінки зовсім не є приводом ставити на паузу власні амбіції, плани та самореалізацію. Адже все це можна з радістю поєднати!

Материнство надихнуло жінку на створення казок про свого маленького сина і його першого друга – домашнього улюбленця песика Міккі. Так почали з'являтися окремі казкові епізоди, які пізніше увійшли до книги "Маленькі історії Дарчика та Міккі". Згодом з'явилося й продовження – але вже в авторському журналі "Чарівний ліхтарик". І поки шанувальників цих казок більшало не тільки на Закарпатті, а й за межами області, а також у соцмережах, про веселих героїв створили мультик, який позиціонують як перший закарпатський мультсеріал. Сюжети цих історій із ранніх років вчать дітей берегти дружбу та сімейні цінності, а ще завжди шукати вихід із будь-якої ситуації.

"Закарпатський кореспондент" знайомить читачів із талановитою землячкою та її творчими проєктами.

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Створення казкових історій у декретних буднях було радше віддушиною чи чимось більшим?

– Насправді ці казки – це вияв найбільшої у світі любові: любові матері до дитини! Раніше я не могла й уявити, що колись моє життя так зміниться, що один маленький хлопчик стане для мене цілим світом! З появою Дарусика я змінилась і мій світ став по-справжньому казковим! Мені хочеться, щоб Дарусик мав чудове дитинство, щоб світ був до нього добрим. Саме тому, напевно, в моїх історіях немає негативних героїв, а є лише певні життєві ситуації, з яких Дарусик та Міккі завжди знайдуть вихід!

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Спочатку з'явилася книжка казок "Маленькі історії Дарчика та Міккі", далі й журнал "Чарівний ліхтарик" – скільки загалом уже є історій про наших героїв?

– Я написала понад сотню казок про пригоди Дарчика та Міккі. Нещодавно зрозуміла, що загальний тираж усіх опублікованих творів сягнув пів мільйона примірників! Гадаю, що це маленький успіх!

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


–Цей проєкт став осердям вашої творчості, а починати завжди непросто, тож із якими труднощами зіштовхнулися під час втілення цих ідей?

– Найбільшою проблемою було те, що дорослі вважають, що діти зараз не читають! Але це неправда! Дітки з радістю читають казки. Просто дорослі більше не мають часу і бажання їх зацікавлювати. Я переконана, що сьогодні твори повинні переставати бути просто творами, вони мають ставати проєктами, ланцюжками взаємопов’язаних культурних подій, авторськими брендами. Вони мають мати за плечима історію – цікаву, сучасну! Вони мають із першого погляду закохати в себе маленького читача і не відпускати навіть після прочитання книжки! І саме такими є «Маленькі історії Дарчика та Міккі». Дивно, що два роки тому, окрім мене та моїх близьких у це ніхто не вірив. Зараз же Дарусик та Міккі – це популярний дитячий бренд. І моя перша книга дала поштовх і для створення першого дитячого мультсеріалу на Закарпатті, і для Першого карпатського журналу для дітей «Чарівний ліхтарик»!

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Як відбувалися пошуки команди, яка працює над вашим творчим брендом?

– Насправді команда мене знайшла сама. Я довго мріяла про мультик, але не знала, як це реалізувати. Я писала листи на відомі дитячі телеканали у столиці, але вони залишалися без відповіді. Та одного разу ми з Дарусиком дивилися «Вечірню казку» на регіональному телеканалі, і я вирішила написати редакції й запропонувати читати в ефірі мої казки! На моє здивування, наступного ж дня мені зателефонував директор телеканалу Аттіла Гануляк і запросив на ділову зустріч. Тоді я й не уявляла, що ця зустріч стане доленосною і скоро з‘явиться мультик про Дарчика та Міккі а також журнал!
Мультик створили ТОВ «Алітта» на замовлення «Першого кабельного» і всі, хто працює над ним, із Закарпаття. Це і мультиплікатор Владислава Сойма, і актор Мукачівського драмтеатру Руслан Аїтов, що озвучує казки, й керівники проєкту Аттіла Гануляк та Олександр Балаж. Практично цією ж командою ми працюємо над журналом «Чарівний ліхтарик».

– Знаємо, ваших шанувальників щоразу більшає й за межами краю. А як зустріли "Історії..." закарпатські читачі?

– Спочатку про мої казки у регіоні мало хто знав, адже нас переважно друкували у Києві, Харкові та Львові. Та після того, як я виграла Мукачівську мистецьку премію ім.О.Духновича й вийшов мультсеріал, про нас справді заговорили! Діти читають і люблять наші казки – й це головне!– Мультсеріал створюється за книгою, тому в планах 9 серій. Наразі перші дві вже доступні до перегляду на ютуб-каналі «Чарівний ліхтарик». Третя серія вже готова й вийде найближчим часом! Дуже сподіваюся, що мультсеріал ще більше зацікавить діток до читання, адже всі казки спочатку пишуться автором, і лише після оживають на екранах!– Дарусик розуміє, що він уже зірка? Як сприймає справу мами?

– Дарусик дуже любить бути в центрі уваги! Він для нас зірка не залежно від того, є мультики чи нема. Адже він перша дитина й дуже люблений перший онук у бабусі з дідусем! Мультики про Дарчика та Міккі обожнює дивитись! Любить і наш журнал! Упізнає себе, Міккі, казкову маму та бабусю з дідусем! Це все дуже мило! Та поки що він не зовсім готовий ділити маму з іншими дітками, тож часто, коли я йду на зустрічі, він сумує.

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Материнство і творчість ви також поєднуєте з педагогічною діяльністю – як усе встигати?

– За професією я вчитель-філолог, тож не можу без школи та дітей! Усе моє життя пов‘язане з вихованням та навчанням. Я працюю і в будні, й у вихідні. Часом пишу вночі, готуюся до уроків у неділю, коли всі відпочивають. Усе встигати просто не можливо! Завжди доводиться чимось жертвувати. Добре, коли є опора та допомога від рідних. Мені з Дарусиком допомагають мама та чоловік. Ми працюємо як злагоджена команда! Я щаслива, що маю таку міцну підтримку!

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Ще одна ініціатива – уроки вихідного дня, які публікуєте в соцмережах. Що мотивувало до цього?

– Урок вихідного дня – це проєкт, що покликаний популяризувати українську мову на Закарпатті та за межами нашого краю.
Цьогоріч я стала переможницею всеукраїнського конкурсу Teacher Innovation Cup у номінації «Я зможу» і виграла грант на реалізацію свого проєкту!
Мені б хотілося, щоб про українську згадували не лише перед ЗНО, адже це наша рідна мова, якою ми спілкуємось щодня! Тож ці уроки покликані показати, що українська - це не лише нудні правила й винятки! Українська - це цікаво, це по-сучасному, українська - це круто!
І українську можна вивчати не лише у книжках, а й гортаючи стрічку суботнього вечора у фейсбуці чи інстаграмі.
Якщо діти весь час сидять у соцмережах, то нехай вони сидять там з користю!

– Як у часи пандемії боретеся з гнітючими думками? Бо всі ваші починання дуже позитивні – заряджають доброю енергією й інших.

–У мене є маленьке сонечко – це мій Дарусик, який ніколи не дає сумувати! Тут хоч пандемія, хоч війна, а нам треба читати книжки, вигулювати кудлатого Міккі та надіятися на світле майбутнє! Адже майбутнє твориться нами і важливо, щоб у нас були позитивні думки!

Закарпатка Жанна Хома – про натхнення материнством, Дарчика та Міккі й казки, що стали мультсеріалом


– Які творчі задуми плануєте втілювати найближчим часом?

– Наразі я вже досягла всього, чого, здається, хотіла: я видала книгу, за моєю книгою створюється мультсеріал, а казкові Дарчик та Міккі стали провідниками рубрик у Першому карпатському журналі для дітей «Чарівний ліхтарик»!
Зараз хочеться, щоб це все було не дарма! Щоб наші журнали потрапили до свого маленького читача й стали улюбленими, щоб дітки вчилися добра від казкових героїв, наслідували їхні гарні вчинки, щоб світ із нашими казками став хоч трішки добрішим! А я далі писатиму... Добрі й по-материнськи теплі казки! Тільки вже для трішки старших діток! Дарусик росте, і я росту разом із ним!

Закарпатський кореспондент

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: