Вхiд на сайт
Авторизацiя

Європейський вибір для розвитку найвисокогірнішої громади Рахівщини

Європейський вибір для розвитку найвисокогірнішої громади Рахівщини
Уже 25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Цьогоріч уперше обиратимуть і голів об’єднаних територіальних громад. Аналізуємо, зокрема, кандидатів на ці посади в найбільш високогірному районі Закарпаття – на Рахівщині.

«Закарпатський кореспондент» уже розповідав про потенційних очільників Рахівської та Великобичківської ОТГ. Сьогодні спілкуємося із кандидатом від «Європейської партії України» на посаду голови Ясінянської об’єднаної територіальної громади Андрієм Делятинчуком.

Кілька слів про кандидата. Народився 14 грудня 1982 року в селі Лазещина Рахівського району. У 2004 р. закінчив юридичний факультет Івано-Франківського інституту права економіки та будівництва за спеціальністю «Правознавство» й отримав кваліфікацію бакалавра права.У 2005 р. закінчив факультет лінгвістики та права Міжнародного науково-технічного інституту у Києві, де здобув вищу юридичну освіту та кваліфікацію юриста. Трудову діяльність розпочав у липні 2006 року на посаді головного спеціаліста відділу виконавчої служби Рахівського районного управління юстиції, а вже на початку квітня 2008 року був призначений на посаду заступника Рахівського районного управління юстиції. У грудні 2011 року очолив новостворену реєстраційну службу управління юстиції.У 2014 р. закінчив факультет державного управління Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та отримав кваліфікацію магістра державного управління за спеціалізацією «Управління державними інституціями». Депутат Рахівської районної ради, двічі депутат Лазещинської сільської ради. З січня 2020 року – завідувач сектору з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації Рахівської районної державної адміністрації. Нагороджений спільною відзнакою Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття». Неодноразово нагороджений грамотами Рахівський район адміністрації Рахівський районної ради та Закарпатської обласної ради та адміністрації. Одружений, має двох синів. Хобі: читання,футбол, шахи, лижний спорт.

–Що підштовхнуло вас до рішення брати участь у місцевих виборах і позмагатися за крісло голови Ясінянської ОТГ?

–Я народився та живу в мальовничому селі Лазещина. Обоє моїх дідусів і родина – із Ясінянської долини. Постійно спілкуюся з жителями наших гірських сіл, тому я, як патріот свого села та Ясінянського краю, не можу бути осторонь і залишити напризволяще реалізацію адмінреформи децентралізації в нашому краї. Я молодий та активний, знаю всі наболілі проблеми і справи нашої громади – маю бачення щодо вирішення цих проблем і команду, яка працюватиме, аби зробити рівень життя в наших селах більш європейським.

–Чим зараз живе найвисокогірніше село України – Лазещина – й навколишні населені пункти. Які там є наболілі питання, що турбують місцевих мешканців?


–Проблем насправді дуже багато, недоопрацювання помічаємо практично в кожній сфері. Але є ряд невідкладних питань, що турбують мешканців, і які вирішувати потрібно вже сьогодні. Найперше – це усунення наслідків червневого паводку. Наприклад, в урочищі Стебний (у с.Ясіня) розмито дорогу, знесено берегоукріплення та мости. Вирішувати цю проблему потрібно негайно, ще до зими, бо в іншому випадку – при замерзанні льоду, наприклад, шкільний автобус туди не зможе доїжджати, діти не зможуть добиратися в школу. Наступне, що турбує громаду, – це дороги, які потребують негайного ремонту, наприклад, дорога обласного значення в селі Чорна Тиса, ця дорога є найгіршою в районі – величезнеі ями, вибоїни. І таких проблемних транспортних шляхів у громаді чимало. По-третє, всіх турбує питання збору сміття, сортування та вивезення. Найперше вирішення цієї проблеми лежить у площині відкриття сміттєсортувальної станції на території Ясінянської долини – для подальшої переробки твердих побутових відходів. Ну, і наші земляки підтвердять, наболілим є стан наших шкіл та садочків. Дошкільних навчальних закладів не вистачає, нам потрібно збудувати як мінімум ще 3 дитячі садки, найперше у населених пунктах Ясіня та Чорна Тиса. Тож у перший же рік плануємо відкрити садочок на 2 групи.

–Який, на вашу думку, має бути пріоритет розвитку Ясінянської громади?

–Як я вже зазначив, роботи в наших селах – непочатий край. Думка громади для мене є надзвичайно важливою, тож для цього разом із мешканцями ОТГ ми напишемо Стратегію розвитку Ясінянської об’єднаної територіальної громади, де закріпимо пріоритети розвитку на роки. Та, як на мене, пріоритетом нашої ОТГ має стати саме туризм і рекреація. Ясінська громада – найвища вершини Українських Карпат – тут і Говерла,і Петрос, і об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Струківська церква, і найвисокогірніший гірськолижний курорт Драгобрат, й унікальні мінеральні води села Квасів, і біле золото Карпат – бринза та ще багато іншого.

–А які бачите шляхи розвитку туристичної галузі?


–Унікальне географічне розташування, багата історія та культура, колоритні традиції, – те, завдяки чому ми би мали розвивати туристичну галузь у Ясінянському краю та залучати як інвесторів у розбудову, так і звичайного туриста. Для цього найперше треба налагодити дружній діалог між власниками туристичних баз та атракцій, котрі б мали бути рушійною силою розвитку краю, сприяти його розбудові.

–Гори, туристи, боротьба з проблемою сміття – знаємо, у вас уже є досвід комплексної роботи в цьому напрямку. Розкажіть про це.

–Щодня я милуюся чудовими горами, краєвидами, в горах я виріс, люблю гірські походи, та й узагалі з вікна моєї оселі видно Говерлу, тож не думати про цей напрямок неможливо. У далекому 2009 році я виступив одним із засновником Всеукраїнської громадської організації «Карпати Кличуть», яку разом із товаришами вдалося зареєструвати в Міністерстві юстиції України, після чого й отримати всеукраїнський статус нашої ГО. Вона займалася організацією походів в гори, мала місію очистки Карпат від сміття. Ми неодноразово проводили екологічні акції зі збору сміття. Такі акції особливо потрібні і сьогодні. Крім того, у планах розвинути мережу туристичних маршрутів – вело- та кінних, забезпечити, аби вони були промарковані, стежки пропилені й прочищені, аби були місця для відпочинку туристів, відведені місця для збору сміття.
Ми повинні всіляко популяризувати свій край, поширювати інформацію про наші чудові місця, запрошувати все більше і більше гостей.

–Окрім уже вищезазначеного, які ще кроки зробите на посаді голови Ясінянської ОТГ насамперед?

–Насамперед сформую новий апарат громади з освічених людей, які з перших днів зможуть працювати на благо громади. Ми створимо сучасний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де забезпечимо надання послуг, які зараз надаються в районному центрі Рахові, саме в селищі Ясіня, аби наші мешканці не їздили і не оббивали пороги районних кабінеті, а змогли вирішити все на місці. Найперше йдеться про соціальні послуги: подавати документи для соціальних виплат зможуть прямо в нашій громаді. Також забезпечимо надання послуг міграційної служби, зокрема виготовлення паспортів громадянина України. На сьогодні в районі триває процес передачі функцій та обладнання з надання адміністративних послуг до громад.
Розробимо програму будівництва спортивних і дитячих майданчиків, на яких молодь зможе займатись спортом, а дітки проводити своє дозвілля.
Крім того, якщо говорити чітко за кроками, то маємо повернути пожежну машину, яка була закуплена для селища Ясіня, але вже рік знаходить у Великому Бичкові, хоч має слугувати для безпеки мешканців. Уявіть собі (може, про це й не всі знають), рік не можуть збудувати елементарний ангар, куди б ця машина заїжджала, нормально працювати та за потреби ліквідовувати пожежі в Ясінянській долині.
Залучатиму фінансування на продовження будівництва Квасівської школи. Як було сказано, розпочнемо будівництво садочків, продовжимо та завершимо будівництво школи мистецтв в селищах Ясіня.

–Ви згадували про невідкладну потребу ремонту зруйнованих внаслідок паводків доріг. А як щодо інших?

–Будівництво доріг є одним із моїх пріоритетів. Бо, як знаємо, дороги та мости з’єднують життя, а без якісних доріг нам не бачити розвитку. Найперше мають будуватися дороги стратегічного напрямку, далі соціального характеру – дорога до лікарні є в жахливому стані. Якихось 100 метрів шляху за роки не спромоглись зробити. Крім цього, ми повинні будувати дороги та мости до наших чудових туристичних об’єктів. Тому залучатиму фінансування на продовження будівництва доріг у селах Чорна Тиса, Лазещина, урочищах Стебний і Лопушанка тощо.

–Маєте на увазі грантові проєкти та співпрацю з інвесторами?

–Безперечно, це потрібний напрямок розвитку – і не лише для будівництва доріг, а й для інших потреб громади. Важко уявити, що за останні десятиліття не було реалізовано жодного грантового проєкту, попередні голови не брали участі в жодному конкурсі, який би залучив кошти в наші села.
Для розбудови Ясінянської долини просто необхідно залучати іноземні гранти. Чудовим прикладом роботи в цьому напрямку є те, що в селі Лазещина завдяки краю Височина Чеської Республіки вдалося зробити дуже багато, однак на сьогодні ця співпраця втрачена. Край Височина фінансує будівництво об’єктів по всьому Закарпаттю, окрім Ясінянського краю. Обіцяю, що ми відновимо цю співпрацю.

–Що потрібно зробити в громаді у сфері медицини?

–Насамперед нам треба зберегти Ясінянську лікарню. Повернути поліклінічне відділення (тепер амбулаторія) в центр селища Ясіня для зручності громадян, особливо мешканців похилого віку.
Як уже було сказано, маємо відремонтувати дороги до наших медичних закладів. І започаткуємо будівництво нових сучасних амбулаторій.

–Які кроки плануєте здійснювати для покращення дозвілля мешканців ОТГ?

–Скажу так: ім’я голови повинне звучати не тільки зі сцени фестивалів та не в різнобарвних книгах, а радше на відкритті нових збудованих об’єктів.
Тому на дозвілля наших мешканців, зокрема й молоді, ми також плануємо скеровувати вектор нашої роботи. Уже згадував на початку про школу мистецтв – наші діти талановиті, здобувають перемоги в різноманітних конкурсах, тож маємо створити всі умови, аби молодь могли розвиватися. Також колись тут діяла унікальна школа різьбярства, яка зараз втрачена, ми зобов’язані відновити її, не дати втратити давні традиції.
Крім того, на території села Ясіня діє школа олімпійського резерву з гірськолижних видів спорту, яка на сьогодні в жахливому стані. Треба усвідомити, що наш край народжує чемпіонів, але діти не мають належних умов для тренувань і розвитку. Люди тримаються там на власному ентузіазмі, ще й вкладають власні кошти. Тож докладемо зусиль, аби таку реальність змінити і створити всі умови для дозвілля та розвитку наших мешканців.
Особливу увагу необхідно приділити нашій чемпіонській футбольній команді «Говерла», передбачити фінансову підтримку та забезпечити належне утримання стадіону.

–І наостанок – як коротко охарактеризуєте своє налаштування перед виборами?

–Зробити наші села європейськими цілком реально, маю для цього чіткий план. Я впевнений у своїх силах, знаю, що разом з громадою ми зможемо вирішити всі наболілі питання. Вірю у вашу підтримку та нашу спільну перемогу!

–Дякуємо за розмову! Бажаємо перемоги!

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: