Представники ромської національності у різнобарвних національних костюмах зібралися на головній площі міста. Там вони співали народні пісні та виконували національні танці під оплески перехожих.
Далі роми влаштували ходу центром міста. З Театральної вони рушили на Корзо, Волошина, а далі – на пішохідний міст. Там роми вшанували пам’ять своїх померлих предків, спустивши на воду віночки зі свічками, повідомила прес-служба Ужгородської міськради.
Хода завершилася на площі біля облмуздрамтеатру, де вони продовжили свої святкування. Там роми готували традиційну їжу та напої та пригощають ними всіх охочих, а також – виконують народні пісні та танці.
Та на цьому святко не закінчилося – воно тривало й у облмуздрамтеатрі, де всім присутнім влаштували чудовий концерт із вокальними та танцювальними виступами. Крім того, привітати ромів із святом прийшли представники обласної та міської влад.
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, одягнутий з нагоди свята у традиційну ромську сорочку, звернувся з вітальним словом до до всіх присутніх, згадав історію свята, відзначив, що роми – особлива нація, адже не мають своєї державності, повідомив також, що на Закарпатті проживає найбільше представників ромської меншини в Україні, щонайменше 50%. Також побажав ромам міцного здоров\’я та миру.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв у вітальному слові підкреслив, що міська влада максимально сприяє та підтримує ромів у їх прагненні інтегруватися у суспільство, допомагає в освітніх, культурних питаннях. Активно відстоюють інтереси ромської громади Ужгорода і депутати Мирослав Горват та Юрій Мандич, інші міські обранці.
Привітав ромів і керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Юрій Гузинець.
Найбільш активним представникам ромської громади, а також громадським діячам, які опікуються ромськими проблемами, вручили нагороди від Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також Ужгородської міської ради.
Довідково. Міжнародний день ромів (International Roma (Gypsy) Day) відзначається щорічно 8 квітня представниками цієї нації по всьому світу. Свято було засновано на першому Всесвітньому циганському конгресі, що відбувся в Лондоні 8 квітня 1971 року й зібрав представників з 30 країн. У результаті були прийняті національні символи: прапор і гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією.