spot_img
19.9 C
London
додомуСуспільствоМісце на Закарпатті, яке з 2013-го року почало як магніт притягувати мандрівників...

Місце на Закарпатті, яке з 2013-го року почало як магніт притягувати мандрівників (ВІДЕО)

На Горі Гемба на Закарпатті взимку 2013-го року з’явилося місце, яке почало як магніт притягувати мандрівників. Місцеві довго не могли зрозуміти секрету успіху, про цю чайовню досі немає жодної публікації в медіа, а нам не вдалося знайти бодай однієї світлини з її побудови, тут абсолютно не турбуються про рекламу і пошук додаткових відвідувачів, знаючи, що завжди знайдуться свої, знайдуться ті, що йтимуть сюди снігами спеціально, або ж випадково зайдуть в хурделицю чи літню зливу і відкриють для себе домашню атмосферу неспокійної гірської вершини.

Місце на Закарпатті, яке з 2013-го року почало як магніт притягувати мандрівників (ВІДЕО)

1949 рік. За вказівкою Йосипа Сталіна вчені Радянського Союзу працюють над створенням умов для вирощування південних тропічних рослин на півночі, а північних рослин – на півдні. На Закарпатті відомий академік Віктор Сочава очолює вирощування цитрусових, чайних рослин та евкаліпту. З усього переліченого приймається лише чай. Чайна плантація на Червоній Горі, неподалік від Мукачева розкинулась на 50-ти гектарах, планують збільшити її площі до 1000 гектарів, але в кінцевому результаті на цьому місці починають вирощувати виноград.

Зараз єдина в Україні чайна плантація перебуває на межі зникнення. Якщо у 60-х роках минулого століття тут на схилах збирали до 1300 кг чайного листя з гектара, то тепер двічі на рік ледь збирають півкілограма. Ще недавно ця ділянка носила статус єдиної в Європі і найпівнічнішої плантації чорного чаю в світі, але, коли чайні кущі почали висаджувати в Англії, Шотландії та Німеччині, статус закарпатської плантації понизився, – розповідають в туристично-інформаційному центрі Мукачева.

Наш час. Бувалі туристи активно консультують тих, хто тільки планує відпочинок на Закарпатті. У списку місць до відвідин – водоспад Шипіт, однойменний фестиваль, канатна дорога в Пилипці, смт. Воловець і – чайовня “Сурія”, мовляв, власники проявили оригінальність уже в тому, що не відкрили тут банальну колибу. “Немає магазинних шоколадок, алконапоїв та хімічних горішків до пива. Не готують тут і котлет з пельменями – заклад вегетаріанський. Замість традиційних баношу й чанахів – лише млинці, тістечка та гарячі напої. І то які! Збитень, масала, імбирний чай… Молоко та сир привозять з Пилипця, ягоди-гриби збирають у лісі. У чайовні пахне дровами, горить піч. Але головний скарб цього місця – краєвид за вікном”.

Місце на Закарпатті, яке з 2013-го року почало як магніт притягувати мандрівників (ВІДЕО)

Джерело

Останні новини:

До теми: