back to top
spot_img
6.5 C
London
додомуСуспільствоЯкі продукти подорожчали і подешевшали на час Великого посту

Які продукти подорожчали і подешевшали на час Великого посту

Експерти проаналізували динаміку цін на головні продукти харчування за другу декаду лютого, у тому числі за регіонами-лідерами здорожчання або здешевлення. Зазначимо, що ціна на деякі овочі хоч і продемонструвала зниження, але якість таких овочів також впала.

Які продукти подорожчали і подешевшали на час Великого посту

Найбільше напередодні Великого посту, тобто у період з 10 по 20 лютого, подорожчала картопля, яка вважається головним продуктом харчування українців. Вона піднялась в ціні на 3%, або на 16 коп, повідомляє Асоціація постачальників торговельних мереж.

Зараз кілограм картоплі продається в середньому по країні по 6,35 грн. Найбільше зростання ціни відбулось у Львівській області на 8%, або на 42 коп., у той час як у Одеській області вона продемонструвала найбільше зниження – на 2%, або на 16 коп. Картопля – це єдиний продукт, якого ми споживаємо більше, ніж це закладено у мінімальному споживчому кошику, тобто найдешевий продукт нашого раціону.

Морква не змінила своєї ціни, але в регіонах ціна змінювалась по різному: в Донецькій області вона зросла на 10%, або на 50 коп., у Сумській області знизилась на 8%, або на 30 коп. Середня ціни за кілограм в Україні 4,6 грн.

Буряк піднявся в ціні на 3%, або на 12 коп. і на сьогодні він коштує 4,3 грн. Найбільше зростання ціни в Чернівецькій області – на 7%, або 35 коп., а у Закарпатській було зниження на 5%, або на 20 коп.

Капуста подешевшала на 1,5%, або на 6 коп. Зараз вона обійдеться у 4,2 грн. Черкаська область показала зростання ціни на 4%, або на 15 коп., а Одеська зниження на 8%, або на 40 коп.

Вартість цибулі продовжує падати. Цього разу на 4%, або на 20 коп. Тому продукт продається по 4,3 грн. У Миколаївській області зафіксовано значне зростання ціни – на 3%, або на 15 коп., а у Волинській області стрімке падіння – одразу на 16%, або на 8о коп.

Уся молочна продукція загальмувала ріст вартості, оскільки почала падати в ціні сировина. Так сир піднявся в середньому по країні лише на 20 коп., сметана на 7 коп., молоко на 15 коп., а масло вершкове на 85 коп. Але в розрізі регіонів коливання було значним: коли ціна в одних регіонах зростала, як, наприклад, в Хмельницькій області на масло на 4%, або на 5,20 грн., то в інших вона падала, як в Рівненській області – на 5%, або на 6,10 грн.

Хліб дорожчає стрімкими темпами. Так чорний хліб піднявся лише за 10 днів лютого на 1,5%, або на 17 коп. в середньому в усіх регіонах, та продається по 11,3 грн. за кілограм. А лідером підвищення ціни виявилася Кіровоградська область – на 8%, або на 70 коп.

Білий хліб став дорожчим на 2%, або на 20 коп. Його середня ціна складає 11,6 грн. за кілограм. Найбільшим ростом ціни відзначилась Кіровоградщина, де вони зросли на 10%, або на 1 грн., в той час як Черкащина відзначилась найбільшим зниженням – на 1%, або 15 коп.

Гречка подорожчала помірно. За другу декаду лютого її вартість піднялась менш ніж на 1%, або на 20 коп., і якщо в Херсонській області було зростання на 3%, або на 90 коп., то в Запорізькій падіння на 4%, або на 1,1 грн. Кілограм можна в середньому купити по 29,4 грн.

Цукор серед лідерів подорожчання. В середньому по країні він додав 2%, або 30 коп. При цьому в Донецькій області статистика показала підвищення цін на 5%, або на 70 коп., а в Києві зниження на 1%, або 20 коп. Середня ціна по країні 15,9 грн.

Борошно стало дорожчим на 1%, або на 10 коп. Лідером знов була Кіровоградщина з 7% зростання, або 60 коп. А лідером зі здешевлення Полтавщина, де ціна на борошно впала на 1%, або на 6 коп. Його ціна 9,1 грн. за кілограм за даними Держстату.

За останній тиждень з 16 по 23 лютого 2017 року на продовольчих ринках країни подорожчала картопля. Також на найбільших продовольчих ринках України значно подорожчали як імпортні, так і вітчизняні огірки. Зазначимо, що печериці стрімко подорожчали перед постом.

Джерело

Останні новини:

До теми: