Вхiд на сайт
Авторизацiя

Українці переходять на секонд: топ-10 товарів б/в

Через кризу українці частіше стали цікавитися уживаними товарами і купувати речі в секонд-хендах. Якщо в мережі за 2016 рік шукали вживані велосипеди, техніку і навіть рюкзаки (топ-10 запитів — див. інфографіку), то в реальному житті популярність набирають магазини з поношеним одягом.

Українці переходять на секонд: топ-10 товарів б/в


ОГОЛОШЕННЯ. Як розповіли "Сегодня" на одному з сайтів безкоштовних оголошень, крім топ-10 найпопулярніших запитів за минулий рік, українці цікавляться й іншими товарами. "Наприклад, посуд, покупка або продаж будматеріалів та інше також представляють інтерес для користувачів", — розповіла pr-менеджер сайту Оксана Венгровська.

За її словами, основні предмети у переліку найцікавіших залишилися майже ті ж.

Наприклад, позаторік однозначним лідером за запитами був велосипед, другим за популярністю був запит сукні, потім — айфони і дивани. Замикають першу десятку в 2015 році запити "Водій", "Квартира" і "Кросівки". Незначно змінилися і транспортні запити українців. Якщо у 2016-му середню, п'яту позицію, посідає мотоцикл "Ява", то в 2015-му цю позицію займав човен, а мотоцикл був на одну сходинку нижче в рейтингу. Вартість такого мотоцикла, залежно від стану, варіюється від 8 тис. грн. до 40 тис. грн, а ось вартість човнів (залежно від стану та наявності мотора) коливається від 1800 грн (старий алюмінієвий без двигуна) до 218 тис. грн (міні-катер).

БАГАТІ ВІДВІДУВАЧІ. Тенденцію того, що українці частіше цікавилися секонд-товарами в 2016-му, підтверджують і експерти. "В Україні спостерігається зростання продажів через систему секонд-хендів на 20-30%, — сказав нам керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. — Йдеться про цивілізовані магазини, куди можна прийти і нормально поміряти ту чи іншу річ. Причому ці речі були використані або 1 раз, або взагалі не надягали, але вийшли з моди. В Україну зайшли цілі мережі секондів. Це користується популярністю, сам напрямок розглядається малими підприємцями як непоганий бізнес. Серед покупців є й такі, хто відносить себе навіть не до середнього класу, а до заможних людей. Чому? Тому що там вони можуть купити брендову річ за ціною нижче за ту, яка в бутиках (наприклад, джинси в нормальному стані на секонді можуть обійтися в 100 грн замість 800 грн за нові в магазині. — Авт.). Вони просто не хочуть переплачувати. А середнього класу, на жаль, залишається все менше, тому такі магазини стають буфером на тлі зниження купівельної спроможності".

За словами експертів, набирає популярності і лихварство. "Йдеться про відносини, коли громадянин позичає гроші під проценти, беручи в заставу цінну річ. На цьому і заробляє. Зараз це дуже популярно в провінції", — сказав нам президент українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Українці переходять на секонд: топ-10 товарів б/в


Подарунки на продаж і обмін техніки

Ще одна тенденція, яку помітили аналітики безкоштовних сайтів оголошень, — заробіток на подарунках. В офіційному блозі одного з таких ресурсів повідомляється, що деякі українці після низки новорічних свят продають те, що їм подарували, але воно не припало до смаку. Наприклад, продають пароварку, соковитискач, купальник, пальто, шапку, смартфон, дитячий конструктор, пляшку з соскою для годування немовляти і музичний кубик. Продавці вказують ціни, що в кілька разів нижче ринкових, а покупців "зазивають" тим, що річчю жодного разу не скористалися або вона не підійшла за розміром. Господарі цих непотрібних презентів — жителі Донецької, Миколаївської, Чернівецької, Херсонської та Київської областей.

Експерти кажуть, що зараз також не рідкість, коли люди, бажаючи заощадити, пропонують обмінятися дрібною побутовою технікою. Крім того, за прогнозами, після того, як закрилися багато ФОП, на ринок буде "викинуто" безліч дрібної оргтехніки, яка також стане предметом бартеру.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
КОММЕНТАРI (3)
ИнгаИ 31 серпня 2017 10:16
Не нравится 0 Нравится
как по мне, то это не приемлимо, я стараюсь веще дешевле найти. но не секод
Цитировать          1
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: