Ужгород на вихідних: що цікавого чекає мешканців та гостей міста 9-10 травня

У Ужгороді на вихідних відбудуться цікаві події до Дня Європи та Дня матері. Традиційно ми зібрали найцікавіші події, що відбудуться у місті 9–10 травня.

У Закарпатському обласному музеї ім. Й. Бокшая триває виставка творів одного з фундаторів Закарпатської школи живопису, художника Адальберта Ерделі. Виставку відкрили у межах відзначення 135-річчя від дня народження митця.

У Національному музеї літератури України 9 травня відкриється виставка графіки ще одного закарпатського художника Василя Шандри «Ой, неборе…». З 2022 року він служить у війську, експонована графіка створена у 2020–2021 роках.

9 травня (субота)

Музейний лекторій «Європейська гастрономія поліетнічного населення Закарпаття» до Дня Європи в Україні

Лекція «Європейська гастрономія поліетнічного населення Закарпаття» у скансені — це подорож у гастрономічну спадщину регіону, де кожен інгредієнт має своє походження й значення.

Старший науковий співробітник Мар’ян Яльч розкриє особливості кухні народів Закарпаття та їхній вплив на сучасні гастрономічні традиції.

Початок: 15:00 у малій виставковій залі музею.

Концерт Ужгородської музичної школи до Дня матері

Це буде вечір, присвячений любові до музики та спільній творчості. Родзинкою події стануть виступи учнів разом із їхніми мамами.

Концерт відбудеться у галереї «Ілько».

Початок: 15:00.

Музичний вечір просто неба до Дня Європи

З нагоди Дня Європи в Україні Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує закарпатців та гостей міста на музичний вечір.

Концерт відбудеться просто неба, біля будівлі Закарпатської обласної філармонії.

Початок: 17:00.

Літературна зустріч «Від першої сторінки до книги на полиці: як написати і видати першу книгу»

У межах туру містами України дві авторки серії «Проявляйся» — Олеся Богдан та Анастасія Литвиненко — говоритимуть про досвід написання та видання першої книжки.

Зустріч відбудеться у «Книгарні Є» (пр-т Свободи, 40).

Початок: 18:00.

Концерт класичної музики «Пори року»

Всесвітньо відомий цикл концертів «Пори року» Антоніо Вівальді вже кілька століть захоплює людей всіх поколінь.

В Ужгородському замку «Пори року» прозвучать у виконанні камерного оркестру. Соліст — Олег Муравйов.

Початок: 18:00.

Вистава «Кіностудія Злочину»

«Кіностудія Злочину» — комедія з елементами «чорного» гумору, яка досліджує межі між реальним життям і кіно.

Вистава відбудеться на Малій сцені Закарпатського драмтеатру.

Початок: 19:00.

10 травня (неділя)

Щотижнева акція на підтримку військовополонених

Щонеділі в Ужгороді відбувається акція на підтримку військовополонених. Акція спрямована на те, аби висловити підтримку тим, хто досі перебуває у російському полоні.

В Ужгороді акція проходить о 12:00 на площі Ш. Петефі. Стежити за подіями групи можна на сторінці в інстаграмі.

Вистава-казка «Витівки короля Дроздоборода»

Відому казку братів Грімм інсценізувала акторка театру Клара Берец. Вона ж виступила й режисеркою-постановницею веселої та повчальної історії.

Вистава відбудеться у Закарпатському драмтеатрі.

Початок: 12:00.

Майстерка з гончарства в музеї просто неба

Охочих запрошують до Ужгородського скансену, де майстер Андрій Зубенко допоможе з глини створити авторські вироби.

Вартість: вхідний квиток до музею + 300 грн (послуги майстра).

Попередній запис за номером телефону +380 (95) 424 0672.

Майстерка відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (Ужгород, вул. Капітульна, 33а).

Тривалість: 12:00–15:00.

Творча зустріч з письменницькою родиною Тодер до Міжнародного дня сім’ї

Зустріч із подружжям закарпатських педагогів та письменників — казкарів Світланою і Дмитром Тодер та їхніми донечками — відбудеться у Закарпатській обласній бібліотеці.

Час: 13:30.

Ювілейний концерт Шандора Шнайнера «Музика мого життя»

Концерт-бенефіс кларнетиста, органного майстра Шандора Шнайнера відбудеться у Закарпатській обласній філармонії.

Вхід вільний.

Початок: 17:00.

Вистава «Кайдашева сім’я

×

Написати в редакцію