spot_img
11.1 C
London
додомуОстанні новиниЛікарі розповіли, як зберегти хороший зір

Лікарі розповіли, як зберегти хороший зір

Офтальмологи всього світу б\’ють на сполох: з кожним роком все більш широке поширення набувають захворювання очей. На сьогоднішній день окуляри або контактні лінзи носять мільйони людей на планеті, і з кожним роком кількість їх збільшується на три відсотки.

Лікарі розповіли, як зберегти хороший зір

Але ж прості вправи для очей дозволяють зберегти хороший зір до старості.
 
Навала «очкариків»
 
Якщо ще декілька поколінь тому люди в окулярах відчували себе «білими воронами», то зараз винятком є, скоріше, стовідсотковий зір. Сучасна людина часто не уявляє собі життя без комп\’ютера і телевізора, і в результаті зір неминуче псується. Навіть тим, хто не страждає від короткозорості і далекозорості, знайоме відчуття «піску в очах» – вірної ознаки перевтоми. Велика зорове навантаження ніколи не йде очам на користь, а згодом призводить до того, що виникає необхідність носити окуляри.
 
Звичайно, окуляри можуть бути дуже красивим і ефектним аксесуаром, і все ж добровільно поповнювати армію короткозорих і далекозорих людей не хочеться нікому. Навіть найкрасивіші окуляри можуть істотно ускладнити життя. Те ж можна сказати і про контактні лінзи, які здаються універсальними, але насправді підходять далеко не всім.
 
Таким чином, краще не доводити себе до необхідності відправлятися до офтальмолога за рецептом окулярів. На щастя, давно вже придумані спеціальні вправи, які дозволяють зберігати гостроту зору і знімати зорову втому. Деякі вправи були винайдені ще в кінці дев\’ятнадцятого століття американським офтальмологом Уїльямом Бейтсом, інші ж є більш пізніми, але не менш ефективними розробками.
 
Як зняти втому очей
 
Подібні вправи просто необхідні тим, хто за родом своєї діяльності змушений багато дивитися в монітор комп\’ютера, читати або якось інакше напружувати очі. Бажано виконувати комплекс кожні три – чотири години, щоб дати очам розслабитися. Якщо це неможливо, слід приділити час вправ хоча б раз в день.
 
Вправи можуть виконуватися в довільному порядку. Після кожної вправи слід відпочивати протягом хвилини-двох. У разі, якщо заняття викликають додаткове стомлення, їх треба припинити:
 
Як можна сильніше заплющити очі. При цьому слід максимально напружити м\’язи обличчя, голови і шиї, а також затримати дихання на кілька секунд. Після цього треба зробити різкий видих, широко розкрити очі і розслабити м\’язи. Вправа повторюється три – чотири рази;

Потрібно закрити очі і обертати очними яблуками спочатку десять разів за годинниковою стрілкою, а потім десять разів проти годинникової стрілки;

Злегка натиснути на скроні кінчиками пальців і одночасно моргати десять разів обома очима з максимально можливою швидкістю. Після цього закрити очі і розслабитися протягом декількох секунд. Вправа слід повторити три рази;

Для очей дуже корисно дивитися вдалину, наприклад у вікно. Ще корисніше чергувати споглядання предметів далеко і поблизу. Наприклад, можна намалювати на віконному склі точку і дивитися по п\’ять секунд то на неї, то в вікно. Вправу слід повторити десять – дванадцять разів;

Корисно також стежити очима за рухом. Наприклад, можна взяти в руку олівець і повільно переміщати його від носа на відстань витягнутої руки і назад, відстежуючи рух очима. Вправа повторюється десять – дванадцять разів;

Можна модифікувати вправу з олівцем: переміщати предмет не вперед-назад, а вправо-вліво, і стежити за ним поглядом, не повертаючи голову або тулуб. Повторити вправу вісім-десять разів;

Уявити в повітрі велику цифру «вісім» і повільно обводити очима її контури то в одну, то в іншу сторону. Повторити вправу шість-вісім разів.

Лікарі розповіли, як зберегти хороший зір

Профілактика короткозорості
 
Деяким людям вдалося за допомогою наполегливих вправ для очей позбутися міопії, повернувши хороший зір. Але найкраще зайнятися профілактикою. Вправи можуть ефективно попереджати короткозорість, якщо, звичайно, займатися регулярно:
 
Закрити очі, міцно їх заплющити, а потім широко відкрити. Вправа повторюється вісім-десять разів;

Стежити поглядом за рухами якогось предмета, наприклад, футбольного м\’яча або воланчика для гри в бадмінтон. При цьому слід не напружувати зір, а просто рухати очима слідом за предметом;

Початкове положення – стоячи, руки на поясі. Повернути голову вліво і подивитися на свій лівий лікоть, після цього аналогічним чином подивитися на лікоть правої руки. Вправа виконується по п\’ять разів на кожну сторону;

Закрити очі і рухати очними яблуками, немов «малюючи» уявні цифри;

Остання вправа називається «Малювання носом». Потрібно прикрити очі і уявити, що ніс – це олівець, яким можна писати в повітрі. Після цього, не відкриваючи очей, необхідно намалювати носом в повітрі будь-яку фігуру, літеру або цифру.

Рухатися слід плавно, повністю розслабивши м\’язи очей. Вправа повторюється п\’ять-сім разів, якщо виникне стомлення, то заняття слід припинити.
 
Профілактика далекозорості
 
Для профілактики далекозорості рекомендується тренуватися читати книгу з дрібним шрифтом при різному освітленні: яскравому, нормальному, приглушеною, навіть при свічках. Звичайно, не варто намагатися читати в абсолютній темряві, але очі повинні злегка напружуватися, щоб розгледіти текст. У процесі читання слід час від часу дивитися вдалину, наприклад, на небо або хоча б на стіну.
 
Повторювати такі вправи слід по п\’ять-сім разів на день і закінчувати заняття, не чекаючи сильного стомлення. Між вправами обов\’язковий спокійний відпочинок з закритими очима протягом десяти і більше хвилин.

Джерело

Останні новини:

До теми: