Загроза лептоспірозу на Хустщині: фахівці перевіряють якість води

У Хустському районі Закарпатської області оголошено стан підвищеної уваги через підозру на виявлення лептоспірозу. Спеціалісти епідеміологічної служби оперативно виїхали в епіцентр можливого вогнища інфекції. Головною метою візиту стало проведення ретельного обстеження місцевості та відбір проб питної води, які зараз направлені на детальний лабораторний аналіз для підтвердження або спростування наявності збудників цієї небезпечної хвороби.

Представники Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України провели масштабний моніторинг, відвідавши сусідні домогосподарства. Це необхідно для того, щоб точно визначити потенційні джерела поширення інфекції та охопити всіх осіб, які могли бути під загрозою. Окрім обстежень, у населеному пункті організували заходи з дератизації, оскільки гризуни є основними переносниками лептоспір у природному середовищі.

Для місцевих жителів організували роз’яснювальні бесіди, під час яких розповіли про специфічні симптоми захворювання та методи його запобігання, а також роздали інформаційні пам’ятки. Нагадуємо, що лептоспіроз є гострим інфекційним процесом, який передається людині через забруднену воду або ґрунт. Особливий ризик становить контакт зі стоячою водою в теплий період року, коли активність переносників інфекції зростає.

×

Написати в редакцію