back to top
spot_img
14.8 C
London
додомуОстанні новиниПублічні виступи на вулицях Ужгорода провели студенти Української академії лідерства

Публічні виступи на вулицях Ужгорода провели студенти Української академії лідерства

Публічні виступи про волонтерство, безхатніх тварин, гендерну нерівність, сучасну культуру провели днями в Ужгороді студенти Української академії лідерства. Так званий “гайд-парк”, або ж вільний простір для публічних виступів, провели одночасно на кількох локаціях міста: на Корзо, пішохідному мості, на Липовій алеї. Вийшли на найлюдніші локації Ужгорода, аби поділитися з перехожими темами, які турбують молодь особисто. Аби бути почутими, використовували драбини, гучномовці та плакати.

— Кінцевим результатом ми очікували бути почутими місцевими жителями, кожен виголошував промову на різну тему, яку вважав важливою, — кажуть студенти. — Можливо, хтось після почутого задумається або в когось з’явиться якась ідея, можливо щось реалізується. Головною метою спікерів було не переконати перехожих, а скоріше посіяти зерно сумніву. Бо сумнів змушує людину глибше дослідити тему та сформувати свою позицію щодо неї.

Бути почутими

Спільно студенти провели 30 виступів, кожен з яких відрізнявся тематикою та тривалістю, проте всі вони мали один меседж: “Ми хочемо, щоб ужгородці нас почули!”. Деякі зі студентів говорили про важливість психологічної підтримки та внутрішній ріст поза зоною комфорту, про реінтеграцію ветеранів у суспільство.

Для мене гайд парк був про щире пережиття емоцій від теми, яка дуже болить, — поділилася одна зі студенток-учасниць Софі Годісь. — Мені хотілось, щоб те, що мене так турбує, стало живе, щоб воно відбилось в серцях людей і прокинуло їх, саме з такою місією я робила це. Також це було про відчуття власної впевненості та як концентрувати її всередині, щоб не розгубитись і з сильним посилом донести думку.

Коли ветерани на фронті, ми підтримуємо їх, збираємо допомогу, донатимо, пишемо слова подяки, — каже Віка Герасименко. — Але що відбувається після того, як вони знімають форму і повертаються додому? Запрошуйте ветеранів до спільнот, громадських організацій, спортивних клубів, навчальних програм – це допомагає їм знову відчути себе частиною суспільства. Наші захисники ризикували життям заради нас. І тепер наше завдання – зробити так, щоб вони не почувалися зайвими у власній країні. Повага, підтримка, розуміння – ось три ключові речі, які допоможуть ветеранам адаптуватися до мирного життя. Важливо, щоб вони знали: суспільство їх не забуло, вони потрібні, і їхній внесок цінується.

Студенти лізли на драбини, на піддони, брали рупор в руки — все тому, що вони не бажають ховатися і точно не бажають мовчати. А ще таким новим форматом комунікації з суспільством студенти показали, що українська молодь має чіткі позицію та візію щодо майбутнього своєї країни.

Hide Park Ual6

Насамкінець, додамо, що такий формат комунікації — “Гайд-парк” — це один із варіантів заявити про свою позицію. Сьогодні цей термін означає будь-який вільний простір для публічних виступів, часто проводиться у форматі вуличних лекцій, дискусій або імпровізованих виступів. 

Останні новини:

До теми: