Двохсотлітрова бочка вина урожаю 2024 року — перша, яку відкрили для дегустації. Спочатку вином полили лозу, далі напій спробували відвідувачі виноробної компанії.
“Вино дуже смачне, відчувається трішки кислотність, бо воно молоде. До речі, була дегустація, куштували різні вина, витримані, купажне дуже смачне вино. Тут виражена кислотність, загалом білі вина я люблю більше, ніж червоні, тому воно мені дуже смакує”, — каже відвідувачка заходу Альона.
“Куштувала, воно дуже-дуже ароматне, оскільки дуже молоде. Округле і дуже приємна кислотність у нього. Я переходжу на сухі вина і ось це дуже добре смакує, тому що воно поки дуже м’яке. Оскільки я тут працюю, то я спробувала майже все, Chersegi — одне з найцікавіших”, — розповідає працівниця виноробної компанії Софія Фіцай.
“Це вино і сорт винограду Chersegi. Це вино сухе, біле, воно ще молоде. Chersegi — це наш сорт, це є нашим флагманом, ми його дуже любимо, ми його дуже цінуємо. Молоде вино має більшу кислотність, аромат, а витримані вина більш помірні. Урожайність була меншою, ніж минулих років, але набагато якісніша. Якіснішим був виноград і вино. Воно ще має постояти, а вже після нового року ми будемо розливати”, — додає головний винороб компанії Золтан Удваргельї.
Виноград для цього молодого вина збирали у вересні. Розповів виноградар Іван Погоріляк.
“Наш сорт Chersegi — це у мене на відділку найбільша ділянка 25 га його є. Цього року була весна в нас така, що в мене цей сорт досить сильно постраждав, тобто сильно підмерз. Урожайність набагато менша, як минулого року була. Минулого року ми збирали десь 10-11 тонн з гектара, а цього року вийшло 5-6 тонн, говоримо про цей сорт Chersegi”, — каже Іван Погоріляк.
Бочка містить 210 літрів вина сорту Черсеґі. Це угорський технічний сорт білого винограду. Перекладається з угорської мови як “пряний”.
“Це великий виробник і вони ліцензовані, а у нас є ще малі виробники, 14 ліцензій зараз на Закарпатті є по малих виноробствах. Вино взагалі для Закарпаття важливе. Ми славимося закарпатським вином. У нас є сегмент зараз виноробень і вин для різного сегменту в туризмі. Минулого року Управління туризму та курортів за підтримки обласного бюджету за програмою “Розвитку туризму та курортів Закарпатської області” зробило тур по виноробнях, по дегустаційних залах, де ми показали, що наші виноробні готові до того, щоб прийняти туристів, показати їм, розказати їм та провести людям дегустацію вина”, — зазначає начальниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Маріанна Готра.