За словами представниці прокуратури, сьогоднішнє засідання тривало понад годину.
“Попри те, що одна із захисниць була присутня на засіданні по відеоконференції, всередині судового засідання виявилося, що в неї нема повноважень здійснювати захист обвинувачених, оскільки вона розірвала з ними відносини”, — пояснила Альона Іванченко.
За її словами, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України участь захисників у кримінальних провадженнях, де є неповнолітні, є обов’язковою. Тому суд надав обвинуваченим тиждень для пошуку нових адвокатів.
“На нашу думку, це вже системний інструмент, який сторона захисту використовує для затягування розгляду цієї справи. Далеко не вперше вони зривають судове засідання саме через рішення, які прийняли «перед початком судового засідання». Саме в такий спосіб захисниці зайшли у справу ще на стадії апеляційного оскарження, зірвавши тоді завершення судового розгляду”, — наголосили адвокати юридичної компанії “Міллер”, які представляють інтереси потерпілої.
Додамо, на у жовтні стало відомо, що двоє обвинувачених у справі про зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті досягли повноліття і перед завершенням судового розгляду намагалися уникнути відповідальності шляхом мобілізації через Обухівський РТЦК на Київщині. Як повідомило Міністерство оборони України, у цьму їм відмовили, а для перевірки діяльності Обухівського ТЦК та СП направили інспекцію.
Як повідомлялося раніше, за даними слідства, у серпні 2021 року троє підлітків у селі Верхні Ворота, що на Закарпатті, зґвалтували 14-річну дівчину, яка прийшла на запрошення одного з них у підвал. Юнаки силою утримували постраждалу та фіксували процес злочину на камеру.
Згодом зловмисники розповсюдили відео серед учнів місцевої школи.
Дівчина не розповіла про зґвалтування батькам та бабусі – остання дізнались про це безпосередньо від правоохоронців.
У березні 2023 року хлопців визнали винними у вчиненні групового зґвалтування та призначили кожному по п’ять років позбавлення волі. Однак через неповнолітній вік суд звільнив їх від відбування покарання, призначивши іспитовий строк на два роки.
При цьому суддя врахувала “позитивні характеристики” про хлопців, які надали вчителі та працівники їхньої школи, а також служба захисту дітей.
Після звернення до апеляційного суду вирок скасували і направили справу на повторний розгляд іншим складом суду.
Раніше у ході нового судового розгляду захисники кривдників просили про усунення одного із суддів від процесу, що, на думку адвоката Артема Крикуна-Труша, можуть призвести до затягування справи.
Згодом адвокати підлітків подали клопотання про відвід ще одного судді, який мав розглядати справу.
“Таке затягування розгляду справи, звісно, не йде на користь постраждалій дівчині, яка змушена буде перебувати у цьому процесі довше, але команда адвокатів, що її представляють готові працювати, аби зробити подальший процес максимально чутливим та нетравматизуючим для неї”, – коментували раніше юристи.