Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Стабілізатор напруги для квартири – забаганка чи необхідність

Стабілізатор напруги для квартири – забаганка чи необхідність


27-04-2023, 18:24
Стабілізатор напруги для квартири – забаганка чи необхідність


Відключення електроенергії стали гіркою реальністю українців. Тож якщо раніше ми не звертали уваги на ризик перебоїв зі світлом, то тепер це питання №1 для багатьох споживачів. І коли вдається протриматись без важливого ресурсу добу та більше, а потім – отримати його зрештою, то радість затьмарюється лихом. Мова йде саме про випадки стрибків напруги у будинках. Це не просто прикрість, а справжня загроза, що може вивести з ладу техніку та навіть спричинити пожежу.

Вихід є: стабілізація напруги



Що ж робити, аби відключення світла не призвели до катастрофи у вашому домі? Вихід є – спеціальний прилад, який стабілізує рівень напруги в електроприладах. Він працює незалежно від навантаження на мережу та коливань у ній, це – так званий стабілізатор напруги. До того ж такий пристрій здатен видати кілька різних напруг від єдиного джерела.
Навіть якщо в вашому регіоні не відбувається регулярних відключень світла, про всяк випадок варто подбати про стабілізатор. Ви ніколи не знаєте та не можете бути впевненими, що така річ не стане у пригоді.


Які бувають стабілізатори


Розрізняють три види стабілізаторів:
1. Лінійний. Лінійні моделі сприяють подачі стабільної напруги на приймач від джерела. Вони є недорогими, служать надійно та працюватимуть протягом довгих років.
2. Імпульсний. Імпульсні допомагають генерувати більш високу вихідну напругу, ніж та, що надходить від джерела живлення. У основу тут лягло фізичне явище самоіндукції. Ці стабілізатори функціонують безперервно, швидко, і їх робота не супроводжується значним шумом.
3. Стабілізатор LDO. Варіанти LDO (Low Drop Out) є різновидом лінійної версії. Працюють безперервно, хоча не адаптовані до складних умов з постійно високою вхідною напругою. Частіше за все можна зустріти саме лінійну версію, яка є більш розповсюдженою серед таких виробів.
За принципом роботи їх розподіляють на релейні, сервопривідні та електронні. Електронні вважаються виробами класу преміум, тому їх вартість теж на рівні. Проте суттєвими перевагами цієї групи є швидкість і плавність дії, мінімальна гучність при функціонуванні.

Придбати стабілізатор


Якщо ви вирішили придбати у свій дім стабілізатор, то слід заздалегідь підібрати критерії. Визначте, яка ціна, технічні характеристики, розміри тощо мають бути у бажаної моделі, і вирушайте на пошуки до магазину Allo. Тут ви зможете підібрати найкращий варіант, що зробить оселю безпечною та затишною. Ціновий діапазон достатньо широкий, щоб обрати прилад відповідно до свого бюджету. Є можливість здійснити вибір, фільтруючи пропозиції за певними критеріями: ціна, виробник, призначення, показник напруги.
Вернуться назад