Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Головні міфи про Чорну пʼятницю

Головні міфи про Чорну пʼятницю


4-11-2022, 11:34
Головні міфи про Чорну пʼятницю
Чим ближче зима, тим більше розмов про Чорну пʼятницю. Так називають великий розпродаж, який став традиційним в останню п’ятницю листопада. Довкола цієї акції ходять численні чутки та плітки, і іноді вони несправедливі. Напередодні чергової Чорної пʼятниці ми хочемо розвіяти головні міфи, які можуть зіпсувати вам можливість провести цей день вигідно.

Міф №1: Масовий розпродаж неліквіду



Думку просувають переконані ретрогради, які звикли, що усюди омана. Вони стверджують, що так звана Чорна пʼятниця — містифікація, під час якої продавці ставлять собі за мету будь-що позбутися неліквіду.

Такий міф існує досить довго, але це неправда. Принаймні, коли справа стосується порядних продавців з репутацією. Звичайно, не можна відповідати за всіх, хто займається роздрібною торгівлею. Трапляються недоброчесні особи, які під приводом всесвітньо відомого розпродажу збувають залежані товари, але їх одиниці, тож не варто брати їх до уваги.

Для чого насправді продавцям потрібна Чорна п'ятниця
• щоб сформувати імідж компанії, яка йде у ногу з часом і піклується про своїх покупців;
• щоб отримати великий виторг внаслідок збільшення обороту;
• щоб залучити нових покупців.

Міф №2: А знижки-то несправжні!



Ще на початку запровадження розпродажу в нашій країні занадто спритні лихо-бізнесмени саме так і вели справи. За кілька днів до розпродажу вони підіймали ціни, а потім у день розпродажу гордо демонстрували закреслені цінники й пропонували нову нібито привабливу ціну.
Завдяки розвитку онлайн-покупок такі неетичні дії відстежуються елементарно. Жоден продавець, який дбає про власну репутацію, не стане робити нічого такого. Як можна пропонувати товари за високу ціну, видаючи її за акційну, коли навколо велика кількість магазинів, які торгують тим самим за дійсно зниженими цінами? Якщо хтось помітить таке невеличке шахрайство, то липова Чорна пʼятниця стане для продавця справді чорною.


Міф №3: Натовп та черги


Колись люди займали чергу з ночі, щоб встигнути придбати товари, які пропонують в обмеженій кількості. Про це свідчать історичні фото, на яких зображений людський натовп із заповненими по вінця кошиками та візками.

Варто взяти до уваги, що українці віком старше 30 років мають погані асоціації з чергами — це пережиток часів Радянського Союзу. Він проявляється у тому, що покупці їх водночас і не люблять, і не можуть залишитися байдужими, бо для них черга — це шанс отримати щось варте уваги та й ще за вигідними умовами.

Зараз, коли можливості онлайн-шопінгу майже безмежні, штовханина в торговельних залах залишилась у минулому. Звичайно, у дні розпродажу людей буде більше, але за рівнем натовпу ніщо не буде нагадувати святкування дня міста на головному майданчику. До того ж багато магазинів проводять Чорну пʼятницю протягом декількох днів. Наприклад, магазин Алло анонсує розпродаж з 18 по 28 листопада 2022 року. Покупці можуть прийти по акційні товари в один з 10 днів у зручний час і не товктися серед натовпу.

Вернуться назад