Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > МОЗ розпочинає інфраструктурний етап реформи охорони здоров'я

МОЗ розпочинає інфраструктурний етап реформи охорони здоров'я


4-07-2022, 14:00
МОЗ розпочинає інфраструктурний етап реформи охорони здоров'я
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №6306, який дозволяє Міністерству охорони здоров'я запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров'я.

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook, передають Українськi новини.

"248 народних депутатів сказали "так" подальшому розвитку реформи охорони здоров'я, підтримавши законопроєкт №6306. Ми розпочинаємо інфраструктурний етап реформи охорони здоров'я і остаточно прощаємось з "совком", будуємо мережу закладів охорони здоров'я європейського зразка, нівелюємо застарілий поділ лікарень на міські, районні та обласні, які часто мали дубльовані функції", - написав він.

Зі слів Ляшка, тепер мережа госпітальних округів будуватиметься за кластерним принципом, який відповідатиме потребам і сучасним викликам.

Зокрема, згідно з новим підходом, мережа закладів охорони здоров'я в області, об'єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери, з урахуванням: меж адміністративно-територіальних одиниць; географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг; поточних і прогнозованих демографічних характеристик чисельності населення, структури захворюваності та смертності; оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів для своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини; навантаження на медичних працівників та фахівців з реабілітації.

Зі слів Ляшка, найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у спільних лікарнях. Такі лікарні розміщуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тис. населення.

У більш складних випадках пацієнта доставлятимуть до кластерних та надкластерних лікарень, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

"Новий підхід передбачає створення кількох рівнів лікарень: надкластерні, кластерні та загальні. Госпітальне планування надає кожній громаді чіткий орієнтир – де і які послуги отримуватимуть люди. Кожна лікарня відіграватиме свою роль і матиме чітко прописаний функціонал. Простіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях, складніші – у кластерних і надкластерних медичних закладах. Також законопроєкт закріплює порядок встановлення мінімального рівня оплати праці медичних працівників, що гарантуватиме зростання рівня зарплати та збереження кадрів у системі охорони здоров'я у післявоєнний період", - зазначив Ляшко.

Крім того, зі слів Ляшка, законопроєкт №6306 з 2023 року дозволяє запустити реімбурсацію медичних виробів.
Вернуться назад