Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Як вибрати хірургічний скальпель

Як вибрати хірургічний скальпель


4-04-2022, 20:02
Як вибрати хірургічний скальпель

Купити інструмент для проведення операцій може виявитися непросто, адже вони різняться за формою, розміром, процедурами, іншими характеристиками. Від правильного вибору скальпеля залежить, наскільки ефективно розрізають тканини, а значить, успіх операції. На що потрібно звернути увагу – дізнаєтесь із статті.


Види процедур


Залежно від того, який тип операції проводитиметься, хірургічний скальпель може бути:Залежно від використання скальпелі бувають багаторазові та одноразові. У першому випадку лезо і рукоять складають одне ціле. Їх необхідно постійно заточувати. Одноразові леза кріпляться до ручки і після операції викидаються. Для зручності на тримач може бути нанесена сантиметрова шкала або градуйована лінійка. Ручка також буває одноразовою, відрізняється зовнішнім виглядом, довжиною, вагою, розміром (1-9).


Форма та матеріали


Хірургічний скальпель може бути у вигляді голки, прямим, гострим, вигнутим, великого, середнього або маленького розміру. Край леза буває із відкритою або закритою кромкою. Перший вид відрізняється заточуванням з двох сторін, але обробкою з одного. Мікроскопічні зазубрини створюють хірургу найкраще тактильне відчуття під час розрізу. При закритій кромці обробляються та шліфуються обидві сторони.


Найчастіше скальпель виготовляють із сталі: нержавіючої, загартованої, вуглецевої. Вона забезпечує найбільшу точність та довговічність. Нещодавно на ринку з'явилися керамічні леза, які відрізняються немагнітними та некородуючими властивостями. Проте процедури, пов'язані з тиском на скальпель, ними не рекомендується.


Нумерація лез


Число, яке нанесено на скальпелі, позначає розмір та зовнішній вигляд інструменту. Найчастіше використовуються такі номери:Скальпель – один із найважливіших інструментів у хірургії. Вибирайте його правильно, та продуктивність роботи підвищиться.Як вибрати хірургічний скальпель


Вернуться назад