Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Деяким українським водіям «світять» нові штрафи

Деяким українським водіям «світять» нові штрафи


2-10-2021, 13:10
Деяким українським водіям «світять» нові штрафи
На українських водіїв незабаром чекають нові штрафи — все через важливі нововведення, які раніше анонсували в МВС.

Штраф можна буде отримати за керування авто на «механіці», якщо в автошколі водій складе іспит на «автоматі». Справа в тому, що через три місяці майбутні водії отримуватимуть права спецкатегорії – тим, хто навчався на «автоматі», ставитимуть у відповідній графі цифру 78. Вона означатиме заборону водити авто з механічною коробкою передач.

«Під час зупинки транспортного засобу патрульною поліцією або в разі настання якогось там ДТП буде вважатися, що ви користувалися транспортним засобом без належного права керування. Відмітка ставиться залежно від того, на якому автомобілі особа складає іспит в сервісному центрі», — пояснює перший заступник керівника Сервісного центру МВС України Юрій Смольянінов.

Нововведення пов’язане з виконанням європейської директиви — там розділили «механіку» і «автомат» в далекому 2013-му році. Водії в Україні вже сьогодні можуть обміняти свої права на документ європейського зразка.

Нові правила не стосуватимуться тих, хто отримував права давно — жодних відміток в їхніх документах ставити не будуть. Це через те, що раніше вони складали іспит на «механіці», тому мають право їздити і на «автоматі».

Як порадив автоінструктор, вчитися краще на «механіці», щоб стати універсальним водієм — тоді в дорозі буде спокійніше, а відтепер ще й економніше. Адже водії, які пересядуть на «механіку» з «автомата», отримуватимуть штрафи.

Джерело
Вернуться назад