Закарпатський кореспондент > Останні новини / Технології > В ЄС відновлювана генерація стала на 50% дешевшою, ніж на основі викопного палива – дослідження

В ЄС відновлювана генерація стала на 50% дешевшою, ніж на основі викопного палива – дослідження


30-07-2021, 21:00
В ЄС відновлювана генерація стала на 50% дешевшою, ніж на основі викопного палива – дослідження
Вартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел (вітер і сонце) в Європейському Союзі стала в два рази дешевше, ніж електрогенерація на базі викопного палива.

Про це йдеться у доповіді аналітичного центру Ember.

«Істотне зростання цін на природний газ, вугілля і квоти на викиди СО2 у першому півріччі 2021 року призвело до того, що витрати на виробництво електроенергії на електростанціях, що працюють на викопному паливі, в два рази перевищили собівартість електроенергії, одержуваної на нових сонячних і вітряних електростанціях», - зазначають у Ember. - Ціни на природний газ в ЄС зросли майже вдвічі у першому півріччі 2021 року, в той час як ціни на імпортне кам'яне вугілля зросли на 70%».

Відзначається, що вугільна генерація скоротилася на 16% у першій половині 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. В даний час на вугілля припадає 14% в електроенергобалансі ЄС.

Крім того, викиди СО2 в енергетичному секторі у 2021 році скоротилися на 12% у порівнянні з 2019 роком. При цьому частка безвуглецевої енергетики(включаючи атомну) досягла 66% в електроенергобалансі ЄС у першій половині поточного року, збільшившись на 3 процентних пункти у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Джерело
Вернуться назад