Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > 10 ознак душевної втоми і емоційного перенапруження

10 ознак душевної втоми і емоційного перенапруження


11-06-2021, 18:30 Тривале емоційне, фізичне або розумове навантаження виснажує наш внутрішній ресурс. В результаті ми відчуваємо себе розбитими, безпорадними і здається, що повільно занурюємося в депресію. Навколишні радять підбадьоритися, мислити позитивно і ввернути в струмінь, але нічого не працює. В чому справа? В емоційному вигорянні або душевної втоми.

10 ознак душевної втоми і емоційного перенапруження

У таких ситуаціях людині потрібно достатньо часу, щоб відновитися і прийти в себе. Якщо вчасно не помітити, що ваші ресурси на нулі, то наслідки можуть бути серйозними - депресія, хронічна тривожність, психосоматичні захворювання. Якщо емоційна втома не відпускає, скористайтеся психологічною допомогою. Відмінне рішення - психотерапевт онлайн, так як вам не потрібно витрачати час на поїздку, сидіти в незнайомому офісі. Ви самі вибираєте час і місце, де вийдіть на зв'язок зі своїм терапевтом і обговоріть турбують вас питання.

Розглянемо, як організм говорить нам, що пора взяти тайм-аут і перепочити.

Симптоми душевної втоми

• Денна сонливість і дрімота, вранці важке пробудження, ночами сон неспокійний, сняться кошмари.
• Постійне нездужання. Крутиться і болить голова без причини, спазми в шлунку, темніє в очах, скаче тиск.
• У спробах пояснити іншим, що відбувається, здається, що в грудях кому, а слова «застряють в горлі» - складно описати те, що відбувається.
• Немає відчуття цілісності, здається, що фізичний стан не збігається з емоційним.
• Емоції загострюються до межі. Занадто висока чутливість - можна розплакатися з будь-якого приводу, серце то сповнене любов'ю, то тугою.
• Хронічна тривожність, панічні атаки.
• Навіть у присутності людей не покидає відчуття самотності. Хочеться з кимось поговорити, але всередині стоїть якийсь блок - не виходить відкритися.
• Те, що відбувається навколо вас викликає злість, досаду, заздрість, саркастичну реакцію, хоча зазвичай вам властиво великодушність і співчутливість.
• Кожен рух дається важко, немає задоволення від спорту, не хочеться ходити пішки, все виснажує.
• Майбутнє малюється в похмурих фарбах, ніякої впевненості в завтрашньому дні, відчуття порожнечі і безнадійності. Все, що радувало раніше, тепер стало прісним.

Що робити і як дати собі раду?

Подбайте про себе. Відпочивайте, скільки потрібно вашому організму. Просто вимкніть телефон, зробіть домашнє СПА, займіться творчістю, послухайте музику, зустріньтеся з улюбленими людьми. Одним словом, зробіть для себе щось добре і хороше - ви того варті.

Припиняйте внутрішні деструктивні діалоги і негативні думки, вистачить лаяти і критикувати себе. Замість цього прислухайтеся до своїх внутрішніх потреб. Наприклад, що позбавляє вас сил, що дратує, і навпаки - що дарує натхнення, легкість, позитив, наповнює ваш ресурс.

Потрібна допомога психотерапевта? Шукайте перевірених психологів на сайті qui.help.


Вернуться назад