Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Доглядаємо за газоном правильно: секрети красивої ділянки

Доглядаємо за газоном правильно: секрети красивої ділянки


5-05-2021, 14:06
Доглядаємо за газоном правильно: секрети красивої ділянки
Яскравий, густий, зелений газон стане прикрасою будь-якої ділянки. Для створення красивого ландшафтного дизайну доведеться докласти зусиль, адже суміш трави, яка використовується для висадки газону, вимагає особливого догляду. Наступні рекомендації допоможуть підтримувати ділянку в хорошому стані.

Як часто поливати газон


Полив найкраще проводити рано вранці або після заходу сонця. Якщо поливати вдень, волога швидко випаровується з поверхні й не встигає проникати в ґрунт. Бажано вносити воду крапельно, щоб не пошкодити стебла рослин та забезпечити рівномірний розподіл вологи.

Поливайте ділянку рясно раз або двічі на тиждень залежно від погоди. Якщо кожного дня зволожувати ґрунт, рослини можуть постраждати від хвороб кореневої системи. За три тижні після висадки газонної трави потрібно добре полити ділянку. Для якісного зрошення можна використовувати шланг зі наконечниками або спеціальну поливальну систему.

Коли підрізати траву


Стрижка – ще один важливий етап догляду за ділянкою. Підстрижена трава красиво виглядає, а також добре росте й розвивається. Коріння рослин сплітається й створює єдиний масив, завдяки чому трава розростається та утворює щільний покрив.

Стригти газон слід у суху погоду. Завдання полягає в тому, щоб підрізати траву до необхідної висоти – тоді рослини продовжують активно розростатися й утворювати дерен. Для стрижки використовується газонокосилка. Серед популярних моделей – механічні, з бензиновим й електродвигуном, тому можна обрати найбільш зручний варіант. Також можна використовувати мотокоси та тримери.

Перша стрижка проходить тоді, коли висота трави досягає 10 см. У цьому випадку досить зрізати третину. При наступних стрижках поступово знижуйте висоту ножа газонокосилки. Досить косити ділянку раз на два тижні, щоб підтримувати оптимальний рівень трав'яного покриву.

Як удобрювати газон


Із добрива рослини отримують необхідні поживні речовини, що сприяє поліпшенню їх зовнішнього вигляду та активному росту. Газон стає щільним і стійким до хвороб, зменшується кількість бур'янів. Для підгодівлі використовуються мінеральні добрива, які містять одну речовину або комплекс елементів – фосфор, азот, кальцій, калій.

Добрива потрібно вносити навесні відразу після першої стрижки трави. Для зручності можна використовувати спеціальний розкидач. Слідкуйте, щоб добриво рівномірно розподілялося по поверхні. Крім мінеральних, використовуйте органічні добрива, наприклад, компост, щоб забезпечити хорошу родючість ґрунту.

Як доглядати за ділянкою в різні пори року


Навесні потрібно привести газон до ладу – прибрати листя, сміття, вичесати дерен, провести аерацію. Якщо виявили ділянки з пошкодженою травою, акуратно видаліть рослини, внесіть нове насіння і полийте. Стрижіть газон у суху погоду, коли трава виросте до 10 см.

Улітку рясно поливайте та стрижіть траву, також можна внести добриво. Восени прибирайте опале листя, підрізайте, висаджуйте нові рослини на пошкоджені ділянки. Обов'язково проведіть аерацію, щоб волога просочилася вглиб ґрунту, тоді з приходом морозів на поверхні не утвориться крига. Узимку особливого догляду не потрібно, достатньо не ходити по газону до випадання снігу.

Вернуться назад