Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Україна має намір скоротити викиди СО2 на 65% у порівнянні з 1990 роком

Україна має намір скоротити викиди СО2 на 65% у порівнянні з 1990 роком


8-04-2021, 13:00
Україна має намір скоротити викиди СО2 на 65% у порівнянні з 1990 роком
Україна має намір взяти зобов'язання до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року.

Такі кроки країна зробить у рамках проекту другого національно визначеного внеску (НОВ2).

"Проект другого національно визначеного внеску у Паризьку угоду сформований, – повідомив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський на своїй сторінці у Facebook. - Україна готова презентувати свою кліматичну мету і показати підвищені амбіції до скорочення викидів парникових газів".

За словами міністра, глобальна боротьба з кліматичними змінами вимагає масштабних рішень на рівні держави, а ключові сектори повинні випробувати масштабні трансформації.

Наміченого у проекті показника до 2030 року планується досягти, зокрема, завдяки зростанню генерації електроенергії з відновлюваних джерел до 30% і відповідно зниження частки теплових станцій – до 13%. Половина згенерованої електроенергії залишиться за атомними станціями. «Декарбонізація енергосектора передбачає неминуче зниження видобутку вугілля і поетапне закриття шахт, - зазначив Роман Абрамовський. - Частка ВДЕ у роботі ТЕЦ повинна зрости, як мінімум, до 18%, а обсяги виробництва теплоенергії на біопаливі – до 30%».

Разом з тим по житлово-комунальному сектору передбачається щорічна термомодернізація 1,3% житлового фонду, а також комплексні заходи енергоефективності, що включають, зокрема, використання ВДЕ у виробництві тепла, встановлення високоефективних котлів. За розрахунками Мінекології, це дозволить знизити споживання енергії на чверть.

Що стосується промисловості, НОВ2 передбачає щорічне зростання виробництва у середньому на 4% ВВП.

"Зростання має бути «зеленим» і відбуватися за рахунок модернізації та скорочення енергоємності галузі, – зазначив міністр. – Необхідно збільшити частку електромобілів до 15%, стимулювати розвиток низьковуглецевого громадського транспорту, залізничного та водного, у сільському господарстві планується збільшити частку органічного виробництва до 3%, перехід на більш якісні добрива, впровадження технології мінімальної обробки земель».

Проект розпорядження Кабміну Про затвердження НОВ2 розміщений на сайті Мінекології для обговорення протягом квітня. У ньому наголошується, що він може бути скоригований після відновлення територіальної цілісності України, оскільки не включає достовірних даних на тимчасово непідконтрольних територіях.

Згідно з проектом, зобов'язання України також включають досягнення кліматичної нейтральності не пізніше 2060 року, як це зазначено у національній економічній стратегії на період до 2030 року, затвердженій розпорядженням уряду у березні 2021 року.

Джерело
Вернуться назад