Закарпатський кореспондент > Останні новини / Технології > В Україні розробили законопроект для розвитку виробництва та споживання біометану

В Україні розробили законопроект для розвитку виробництва та споживання біометану


7-04-2021, 11:40
В Україні розробили законопроект для розвитку виробництва та споживання біометану
В Україні створять законодавчий фундамент для запровадження виробництва та споживання ринку біометану.

Відповідний законопроект розробили Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України.

«Згідно із Законом України «Про ринок природного газу», виробники очищеного біогазу мають право на отримання доступу до газотранспортних і газорозподільних систем за умови, що цей газ відповідає стандартам на природний газ, - зазначають ініціатори законопроекту. – Однак для роботи ринку біометану необхідно усунути ряд бар'єрів: у чинному законодавстві визначити поняття «біометан», механізм верифікації біометану, процедуру надання гарантії походження біометану та створити реєстр виробництва та споживання біометану.

"Цей законопроект дасть змогу створити умови для зменшення імпортозалежності країни та збільшення використання місцевого палива, - каже Костянтин Гура, тимчасово виконуючий обов’язки голови Держенергоефективності. - Адже потенціал зменшення природного газу біометаном в Україні складає близько 8 млрд м3 у рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу".

Прийняття законопроекту дозволить запустити ринок біометану в Україні, розширити можливості виробників біометану щодо реалізації електричної та теплової енергії безпосередньо біля споживача, збільшити енергетичну ефективність утилізації виробленого біогазу, налагодити експорт біометану до ЄС, підвищити економічну привабливість біогазових проєктів для потенційних інвесторів, скоротити імпорт природного газу та зменшити викиди парникових газів.

Джерело
Вернуться назад