Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Рада провалила голосування за скасування переходу на літній час

Рада провалила голосування за скасування переходу на літній час


19-03-2021, 18:00 Законопроєкт відправили на доопрацювання.

Рада провалила голосування за скасування переходу на літній час

Народні депутати провалили голосування за законопроєкт про скасування сезонного переведення годинників. Про це стало відомо 19 березня під час пленарного засідання.

Йдеться про проєкт Закону про обчислення часу в Україні № 4201.

Спочатку депутати не підтримали правки щодо набрання чинності Законом наступного дня після його опублікування. Після цього Дмитро Разумков поставив на голосування пропозицію про прийняття законопроєкту в другому читанні та в цілому. Парламентарі проголосували за цю пропозицію 212 голосами.

А от під час наступного голосування 226 нардепів висловилися за те, щоб відправити законопроєкт на доопрацювання.

«Сподіваюся, що закон встигнуть ухвалити й опублікувати до 28 березня, коли Україна має перевести годинники на літній час», — сказав автор проєкту Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, що Стефанчук наполягає залишити в Україні так званий зимовий час — +2:00 за Гринвічем. Але в такому випадку в Києві 21 червня світанок настане о 03:46, а в Харкові сонце вийде взагалі в 03:26.

Якщо цього не станеться, українці знову переведуть стрілки годинника на годину вперед і, таким чином, в Україні встановиться час, за яким зараз живе Москва.

До слова, нардеп від партії «Слуга народу» Роман Грищук запропонував свій варіант обчислення часу в Україні. Він подав правку до законопроєкту у вигляді компромісного варіанту — +2:30 за Гринвічем. Ця пропозиція означає, що Україна може бути у своєму унікальному часовому поясі.

Джерело
Вернуться назад