Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Значення діагностичних сканерів в роботі СТО

Значення діагностичних сканерів в роботі СТО


19-03-2021, 13:30
Значення діагностичних сканерів в роботі СТО

У більшості сучасних видів транспорту присутня розвинена система самодіагностики, що дозволяє визначити несправність в прискореному режимі. Але для отримання повної картини про всі помилки і несправності власникам автосервісів рекомендується купити сканер для діагностики авто. Спеціалізоване обладнання не тільки подає сигнали про те, в яких вузлах і системах потрібне втручання, але і дає розуміння про причини несправностей.

Різновиди Автосканер

Всі сканери діляться на дві основні групи - автономні і адаптивні. Їх класифікація здійснюється на підставі типу підключення і робочих характеристик.

Автономні сканери є професійними пристроями з широким функціоналом. Зчитування інформації такими приладами відбувається при прямому підключенні до електронного блоку автомобіля. Швидкість усунення несправностей з їх допомогою відбувається за рахунок відображення, як кодів помилок, так і додаткових діагностичних відомостей.

Адаптивні сканери представлені у вигляді невеликих коробок, які підключаються до портативних пристроїв з попередньо встановленим програмним забезпеченням. Фактично такі прилади отримують інформацію від ЕБУ, а її розшифровка відбувається на зовнішніх гаджетах. Менший функціонал адаптивних Автосканер позитивно позначається на їх вартості, яка на порядок нижче в порівнянні з адаптивними пристроями.

Залежно від особливостей обслуговуваних авто, діагностичні сканери діляться на три типи:
• дилерські;
• марочні;
• мультимарочні.

Перший тип приладів призначений для діагностики певних марок автомобілів. Марочні сканери дозволяють обслуговувати кілька схожих марок. Мультимарочні пристрої є найбільш універсальними, і можуть використовуватися на всіх машинах з ЕБУ.

Особливості експлуатації діагностичних сканерів

Купити прилад недостатньо для його повноцінного використання. Попередньо необхідно вивчити інструкцію, і виконати перелік дій, що відповідають типу пристрою.

При підключенні адаптивних сканерів знадобиться встановити ПО на зовнішній гаджет, або вибрати модель вже з встановленими програмами. Після - приєднати прилад до спеціального роз'єму OBD-II, активувати його і запустити процес діагностики.

Щоб ЕБУ автомобіля почала бачити мультимарочні і багатофункціональні пристрої, знадобиться терморегулятори входів. При експлуатації таких приладів слід вивчити весь алгоритм, щоб уникнути скидання електронних налаштувань до заводських.

Значення діагностичних сканерів в роботі СТО

Вернуться назад