Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > У Чехії карантин продовжать до Великодня

У Чехії карантин продовжать до Великодня


19-03-2021, 07:31
У Чехії карантин продовжать до Великодня
Кабінет міністрів Чехії на засіданні в четвер продовжив карантинні обмеження, але вніс несуттєві корективи.

Про деталі на пресконференції розповів міністр охорони здоров’я Ян Блатни, передає Укрінформ.

«Ми не в змозі дозволити собі серйозні зміни…. Уряд погодився послабити деякі заходи. Це стосується, зокрема, пом’якшення обмежень на дозвілля», - сказав міністр.

Зокрема, людям дозволили займатися спортом та гуляти на природі на всій території округу (наразі це обмежено територією населеного пункту). Займатися спортом можна буде без маски, якщо відстань між людьми становить не менше 2 метрів.

При цьому залишається заборона залишати територію округу без дуже поважної причини. Таке обмеження, введене 1 березня, дає своє результати, зауважив Блатни. Однак в лікарнях ситуація все ще «є дуже критичною», тож міністр сподівається, що вона почне покращуватися після 20 березня.

Питання про серйозніші пом’якшення (відкриття перукарень або ринків) на порядку поки не стоїть.

Блатни поінформував, що в понеділок уряд звернеться до парламенту з проханням продовжити надзвичайний стан до Великодня включно, «щоб не повторився сценарій, як на Різдво».

Нинішні обмеження були введені 1 березня і мали закінчитися 21 березня.

Напередодні у республіці було підтверджене 11 928 нових випадків інфікування, на 2600 менше, ніж попереднього тижня. У лікарнях перебувають 8 910 людей, з них майже 2 тисячі у важкому стані, вільні близько 11% ліжок.

Загальна кількість смертей, пов’язаних з COVID-19, сягнула 24 117; за показником смертності на 100 тисяч населення (26 смертей) ЧР залишається на першому місці у світі (на другому Словаччина – 23 на 100 тисяч, далі Угорщина - 22, Болгарія, за ними Бразилія, Молдова, Естонія, Люксембург, Польща та Ліван).


Вернуться назад