Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Очільник МОЗ Словаччини подав у відставку через кризу спричинену закупівлею російської вакцини

Очільник МОЗ Словаччини подав у відставку через кризу спричинену закупівлею російської вакцини


12-03-2021, 08:43
Очільник МОЗ Словаччини подав у відставку через кризу спричинену закупівлею російської вакцини
Міністр охорони здоров'я Словаччини Марек Крайчі подав у відставку, щоб охолодити конфлікт в уряді.

Члени коаліції були обурені тим, що для країни таємно закупили російську вакцину проти COVID-19, та погрожували вийти з об'єднання. Однак така «самопожертва» може виявитися марною ㅡ переговори членів коаліції все ще тривають.

Про це пише Hromadske з посиланням на видання Aktuality.

Так, на початку місяця, 1 березня, прем'єр Ігор Матович оголосив, що до Словаччини прибула партія з 200 тисячами доз російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V». З цього приводу прем'єр навіть зібрав пресконференцію в аеропорту міста Кошице, куди привезли вакцину, де дякував Росії за швидку доставку та співпрацю.

Однак уряд Словаччини був незадоволеним ㅡ політики критикували Міністерство охорони здоров'я та Матовича, за те що, вакцину закупили до затвердження європейськими регуляторами.

Міністр закордонних справ Іван Корчок заявив, що вакцина «Спутник V» є інструментом гібридної війни, яка роз'єднує країну. Після цього одна партія заявила, що хоче вийти з коаліції, ще одна ㅡ вимагала кадрових перестановок.

«Дві партії коаліції вимагали моєї відставки для того, щоб вони залишились у коаліції. У такій ситуації, думаю, не було сенсу сперечатися ... Я не приклеєний до свого місця», ㅡ сказав міністр охорони здоров’я Марек Крайчі.

Як зазначає Aktuality, лідери партій коаліції запланували спільну пресконференцію, щоб повідомити про результати переговорів. Однак голова партії «Свобода і Солідарність», міністр економіки Словаччини Річард Сулік заявив, що не прийде на зустріч, оскільки вважає переговори незакінченими.

Автор: Ірина Сітнікова
Вернуться назад